MOJA

AKTUALNOŚCI > Starostwo Powiatowe > Nowymi autami po prawo jazdy

Uczniowie Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Brodnicy mogą zdobywać prawo jazdy kat. B w swojej szkole i na nowym sprzęcie. Do placówki trafiły dwie toyoty yaris dla powstającego przy CKZiU ośrodka nauki jazdy.
Nabycie przystosowanych do szkolenia kierowców aut o pojemności 1 litra i mocy 69 KM to efekt decyzji podjętych przez Zarząd Powiatu w Brodnicy, popartych odpowiednią uchwałą Rady Powiatu ubiegłej kadencji. Dotyczyły one wydatku 98.083 złotych na zakup dwóch aut osobowych dostosowanych do prowadzenia nauki jazdy wraz z ich ubezpieczeniem i rejestracją dla Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego celem utworzenia ośrodka szkolenia kierowców. Dzięki temu każdy uczeń będzie miał możliwość zdobycia prawa jazdy w powiatowych szkołach.

- Prawo jazdy dla uczniów szkół średnich powiatu brodnickiego staje się od tego momentu faktem. Wszystkim zaangażowanym w ten projekt bardzo dziękuję - powiedział starosta brodnicki Piotr Boiński w środę, 28 listopada, podczas uroczystości przekazania sprzętu na placu przed budynkiem CKZiU przy Alei Leśniej.
Przewodniczący Zarządu Powiatu w Brodnicy zapowiedział przy okazji realizację kolejnego projektu dla szkoły. Dotyczy on przebudowy i podniesienia atrakcyjności pracowni kształcenia zawodowego w CKZiU. Projekt ten przeszedł przez sito ostrej selekcji i zyskał akceptację.
- Czekamy tylko na podpisanie umowy w Urzędzie Marszałkowskim, co być może nastąpi już w ciągu najbliższego miesiąca - zakomunikował Piotr Boiński.
Starosta poprosił członków Zarządu Powiatu szczególnie wspierających starania szkoły dotyczące utworzenia ośrodka nauki jazdy o symboliczne przekazanie kluczyków do aut. Dyrektor CKZiU Jacek Gniadkowski odebrał je z rąk wicestarosty Mariusza Klonowskiego oraz Anny Małkiewicz.

źródło: Starostwo Powiatowe

Dodano/zmodyfikowano: 04.12.2018, 09:48 , Komentarzy: 3, wyświetleń: 747

KOMENTARZE DO ARTYKUŁU | + DODAJ KOMENTARZ | + DODAJ ZDJĘCIA DO TEGO NEWSA
Uwaga. Komentarze stanowią prywatne opinie użytkowników. Jeśli uważasz, że któryś wpis naruszył prawo, zgłoś go do usunięcia.
Dobrze prawisz. Zaiste będzie tak niebawem. Ludzie otrząśnijcie się.
Dodany 06.12.2018, 08:32 przez prawda
Jak zwykle chodzi o etaty dla znajomków ,w starostwie brakuje już miejsc w pomieszczeniach, będą mieli biurko w autach , antki to mają łby ,jak zarobić żeby się nie narobić ,oj brodniczaki bierzcie się w garść, bo was z waszej ojcowizny wyprze cwaniak z antkowizny.
Dodany 05.12.2018, 16:15 przez CBR
Coś mi to przypomina ... najlepszą pociechą były słowa piosenki. Koleżeńskiej, żołnierskiej, prostej …
Dodany 05.12.2018, 08:02 przez ala