AKTUALNOŚCI > Urząd Miejski > Brodnica w świątecznym nastroju

W tym roku w naszym mieście pojawi się wiele nowych elementów dekoracyjnych. Będzie to między innymi ogromna fontanna świetlna, która zostanie umieszczona na rynku w miejscu istniejącej fontanny oraz dekoracyjne drzewo, które PGK Sp. z o. o. planuje zamontować przy kościele Szkolnym. Ponadto przy choince pojawi się nowy element, będzie to Święty Mikołaj. Ronda zostaną rozświetlone dodatkowymi dekoracjami umieszczonymi na lampach.
- Większość ozdób zostanie zamontowana do 6 grudnia br. tzw. Mikołajek. Z roku na rok iluminacji świątecznych w Brodnicy przybywa, co jest zasługą włodarzy miasta, którzy starają się aby miasto zachwycało mieszkańców i gości również w okresie zimowym. Mam nadzieję, że nowe elementy dekoracyjne będą się podobały." - informuje Karolina Czyżewska z PGK Sp. z o. o.
Warto dodać że od roku 2011 na rynku brodnickim jest ustawiana sztuczna choinka. W tym samym roku zakupiono również księżyc i napis Wesołych Świąt. Ozdoby te są umieszczane na wieży ratusza. W kolejnych latach dekoracje świąteczne były uzupełniane o nowe elementy m.in. ozdoby na latarnie w ilości 18 sztuk. W roku 2014 zakupiono dodatkowo 9 nowych motywów świetlnych na latarnię oraz 2 prezenty świąteczne umieszczone pod choinką. W 2017 roku dokupiono kolejnych 6 ozdób na latarnię oraz dwa anioły o wysokości 2,5 m każdy.

źródło: Urząd Miejski

Dodano/zmodyfikowano: 04.12.2018, 09:51 , Komentarzy: 1, wyświetleń: 1211

KOMENTARZE DO ARTYKUŁU | + DODAJ KOMENTARZ | + DODAJ ZDJĘCIA DO TEGO NEWSA
Uwaga. Komentarze stanowią prywatne opinie użytkowników. Jeśli uważasz, że któryś wpis naruszył prawo, zgłoś go do usunięcia.
Nawet anioly daja sie kupic :D
Dodany 04.12.2018, 21:26 przez heosforos