AKTUALNOŚCI > Starostwo Powiatowe > Wyrównywanie różnic - przystąp do programu

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Brodnicy informuje, iż Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych w Toruniu zaprasza do uczestnictwa w realizacji "Programu wyrównywania różnic między regionami III".

Program w 2019 roku będzie realizowany w obszarach:
obszar B - likwidacja barier w urzędach, placówkach edukacyjnych lub środowiskowych domach samopomocy, w zakresie umożliwienia osobom niepełnosprawnym poruszania się i komunikowania.
obszar C - tworzenie spółdzielni socjalnych osób prawnych.
obszar D - likwidacja barier transportowych.
obszar E - dofinansowanie wymaganego wkładu własnego w projektach dotyczących aktywizacji i/lub integracji osób niepełnosprawnych.
obszar F - tworzenie warsztatów terapii zajęciowej.
obszar G - skierowanie do powiatów poza algorytmem dodatkowych środków na finansowanie zadań ustawowych dotyczących rehabilitacji zawodowej osób niepełnosprawnych.

Wnioski w ramach obszarów: B, C, D, F i G należy składać w siedzibie Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Brodnicy, ul. Mickiewicza 1 do dnia 31 stycznia 2019 r.
W przypadku obszaru E programu projektodawca składa wniosek bezpośrednio do właściwego Oddziału PFRON do dnia 30 października 2019 r.
Procedura realizacji programu wraz z obowiązującymi drukami jest dostępna na stronie internetowej Funduszu www.pfron.org.pl w zakładce: Programy i zadania PFRON/ Program wyrównywania różnic miedzy regionami III w 2019 roku, oraz na stronie internetowej www.pcpr-brodnica.bip.net.pl "Program Wyrównywania Różnic Miedzy Regionami III".
Informacje można uzyskać również w PCPR pok. nr 1 lub pod nr. tel. 56 498 47 69.

źródło: Starostwo Powiatowe

Dodano/zmodyfikowano: 05.12.2018, 08:42 , Komentarzy: 1, wyświetleń: 310

KOMENTARZE DO ARTYKUŁU | + DODAJ KOMENTARZ | + DODAJ ZDJĘCIA DO TEGO NEWSA
Uwaga. Komentarze stanowią prywatne opinie użytkowników. Jeśli uważasz, że któryś wpis naruszył prawo, zgłoś go do usunięcia.
PFRON, niech się dokładnie przyjrzy, kogo wspomaga. Faja w buzi i alkohol u osób z orzeczeniem trochę słabo wygląda. ;)
Dodany 06.12.2018, 09:22 przez Podatnik