AKTUALNOŚCI > Starostwo Powiatowe > Zapraszamy na IV Kiermasz Mikołajkowy

Starostwo Powiatowe w Brodnicy zaprasza na przedświąteczne sprawunki, bezpłatne warsztaty wykonywania świątecznych dekoracji i wspólne kolędowanie podczas IV Powiatowego Kiermaszu Mikołajkowego. Impreza odbędzie się w sobotę, 8 grudnia w hali I Liceum Ogólnokształcącego w Brodnicy. Początek o godz. 10.00.

Na mikołajkowym kiermaszu odbędzie się prezentacja rękodzieła ludowego, obyczajów i świątecznych potraw. Na około 30 stoiskach pokazany zostanie szeroki wachlarz świątecznych akcesoriów, ozdób, i elementów dekoracji. Tradycyjnie zaprezentują się artyści z wytworami rękodzieła, ceramiką, ręcznie wykonywanymi koronkowymi serwetami. Będą stoiska z kwiatami, pachnącymi mydełkami i wieloma innymi przedmiotami, które będzie można nabyć, a które mogą stanowić wyjątkowy upominek pod choinkę. Jak zwykle bogatą ofertę świąteczną na kiermaszu zaprezentują szkoły - brodnickie Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego oraz Zespół Szkół w Jabłonowie Pomorskim.

Będzie można obejrzeć około 200 prac, które wpłynęły na "Powiatowy konkurs na dekorację świąteczną" dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych. Podczas kiermaszu zaplanowane zostało rozstrzygnięcie konkursu. wizyty Świętego Mikołaja, a na warsztatach wykonywania dekoracji świątecznych będzie można nauczyć się, jak przyozdobić świątecznie stół, choinkę czy mieszkanie.

źródło: Starostwo Powiatowe

Dodano/zmodyfikowano: 07.12.2018, 09:06 , Komentarzy: 0, wyświetleń: 411

KOMENTARZE DO ARTYKUŁU | + DODAJ KOMENTARZ | + DODAJ ZDJĘCIA DO TEGO NEWSA
Uwaga. Komentarze stanowią prywatne opinie użytkowników. Jeśli uważasz, że któryś wpis naruszył prawo, zgłoś go do usunięcia.