AKTUALNOŚCI > Starostwo Powiatowe > Nowy zarząd i komisje

We wtorek, 4 grudnia na drugiej w kadencji 2018-2023 sesji Rady Powiatu w Brodnicy radni wybrali starostę oraz nowy zarząd. Przewodniczącym Zarządu Powiatu w Brodnicy został ponownie Piotr Boiński.
Na posiedzeniu, które odbyło w Zakładzie Aktywności Zawodowej, radni w tajnym głosowaniu wybrali wiceprzewodniczących, którzy w prezydium rady wspomogą wybranego na pierwszej sesji przewodniczącego Romana Pytlasińskiego (Polskie Stronnictwo Ludowe). Głosowanie tajne przeprowadziła wybrana wcześniej spośród radnych komisja skrutacyjna, na czele której stanął przewodniczący Wojciech Szulc, a w jej składzie oprócz radnego klubu PSL znaleźli się: Małgorzata Smoczyńska (PSL) i Zdzisław Kędzia (Społeczna Wspólnota Samorządowa).
Do prezydium rady w wyniku tajnego głosowania jako wiceprzewodniczący został wybrany Piotr Burkwicz (PSL), który uzyskał 10 głosów, pokonując swojego kontrkandydata Mariusza Wojdyło (SWS), na którego głosowało 9 radnych. W wyborach na drugiego wiceprzewodniczącego takim samym stosunkiem głosów (10 do 9) zwyciężył Ambroży Marchlewski (PSL), przeciwko któremu wystawiono kandydaturę Piotra Grążawskiego (Prawo i Sprawiedliwość).

Do wyborów na stanowisko starosty zgłoszonych zostało trzech kandydatów. Piotra Boińskiego (PSL) zarekomendował Marek Buchalski (PSL). Kandydaturę Arkadiusza Orłowskiego (PiS) polecił radny Krzysztof Jasieniecki (PiS). Marek Buchalski (PSL) został zarekomendowany na to stanowisko przez członka klubu opozycji - Mariusza Wojdyło (SWS). Nie zgodził się jednak na kandydowanie. Ostatecznie radni głosowali na dwóch kandydatów. Poparcie większości uzyskał Piotr Boiński, zdobywając 10 głosów. To on ponownie będzie pełnić urząd Starosty Brodnickiego. Jego kontrkandydat - Arkadiusz Orłowski - uzyskał poparcie 9 radnych.
Prawem starosty jest zgłoszenie kandydata na swojego zastępcę. Piotr Boiński zarekomendował radzie na to stanowisko Stanisława Kosakowskiego z klubu Zgoda Samorządowa. Kandydat starosty uzyskał poparcie większości 10 radnych (9 było przeciwnych). Tym samym został wybrany wicestarostą.

Do wyborów na pozostałych członków Zarządu Powiatu w Brodnicy zgłoszono troje kandydatów: Annę Małkiewicz (PSL), Małgorzatę Miętkiewicz (ZS) i Marka Buchalskiego (PSL). W głosowaniu tajnym Anna Małkiewicz uzyskała 11 głosów "za" i 8 "przeciw". Taką samą liczbę głosów 11 "za" i 8 "przeciw" zdobyła Małgorzata Miętkiewicz. Za kandydaturą Marka Buchalskiego do Zarządu Powiatu w Brodnicy głosowało 10 radnych, przeciwnych jego wyborowi było 8, a jeden głos oddano nieważny. Wszyscy zgłoszeni kandydaci tym samym weszli do składu zarządu.

Podczas sesji ukonstytuowały się też komisje rady, których członkowie zostali wybrani w głosowaniu jawnym. Oto składy komisji:

Komisja Rewizyjna
Przewodniczący: Arkadiusz Orłowski (PiS)
Zastępca Przewodniczącego: Piotr Grążawski (PiS)
Sekretarz: Małgorzata Smoczyńska (PSL)
Członkowie: Piotr Mazur (PiS), Wojciech Szulc (PSL)

Komisja Skarg, Wniosków i Petycji
Przewodniczący: Tomasz Wysocki (SWS)
Wiceprzewodniczący: Mirosława Karpowicz (Postaw Na Rozwój)
Sekretarz: Zdzisław Kędzia (SWS)
Członkowie: Małgorzata Smoczyńska (PSL), Piotr Śliwowski (PiS)

Komisja Budżetu, Mienia i Rozwoju Gospodarczego
Przewodniczący: Piotr Burkwicz (PSL)
Członkowie: Piotr Boiński (PSL), Piotr Grążawski (PiS), Anna Małkiewicz (PSL), Piotr Mazur (PiS), Arkadiusz Orłowski (PiS), Wojciech Szulc (PSL)

Komisja Oświaty, Kultury, Sportu i Turystyki
Przewodniczący: Wojciech Szulc (PSL)
Członkowie: Marek Buchalski (PSL), Zdzisław Kędzia (PSL), Stanisław Kosakowski (ZS), Małgorzata Miętkiewicz (ZS), Mariusz Wojdyło (SWS), Tomasz Wysocki (SWS)

Komisja Rozwoju Obszarów Wiejskich i Ochrony Środowiska
Przewodniczący: Piotr Mazur (PiS)
Członkowie: Marek Buchalski (PSL), Stanisław Kosakowski (ZS), Krzysztof Jasieniecki (PiS), Ambroży Marchlewski (PSL), Roman Pytlasiński (PSL), Piotr Śliwowski (PiS).

Komisja Zdrowia i Bezpieczeństwa Publicznego
Przewodniczący: Małgorzata Smoczyńska (PSL)
Członkowie: Piotr Boiński (PSL), Piotr Burkwicz (PSL), Krzysztof Jasieniecki (PiS), Mirosława Karpowicz (PNR), Anna Małkiewicz (PSL), Mariusz Wojdyło (SWS)

Doraźna Komisja Statutowa
Przewodniczący: Marek Buchalski (PSL)
Członkowie: Piotr Boiński (PSL), Piotr Grążawski (PiS), Krzysztof Jasieniecki (PiS), Anna Małkiewicz (PSL), Małgorzata Miętkiewicz (ZS), Arkadiusz Orłowski (PiS)

Sesja Rady Powiatu - wideo

źródło: Starostwo Powiatowe

Dodano/zmodyfikowano: 07.12.2018, 09:38 , Komentarzy: 16, wyświetleń: 1763

KOMENTARZE DO ARTYKUŁU | + DODAJ KOMENTARZ | + DODAJ ZDJĘCIA DO TEGO NEWSA
Uwaga. Komentarze stanowią prywatne opinie użytkowników. Jeśli uważasz, że któryś wpis naruszył prawo, zgłoś go do usunięcia.
Największa zaraza na drogach to rowerzyści. I dlatego należy zepchnąć ich na margines drogi. Na ścieżki rowerowe.
Dodany 12.12.2018, 15:16 przez Adam
Ale bajer , optymista gdzieś ty człowieku się chował ,zobacz ilu pacjentów stoi w kolejkach do szpitala , który działa jak dyspozytornia ,a zobacz ilu stoi w kolejce personelu po żarcie jakie im zafundowało starostwo w szpitalu, płacą grosze ,resztę dopłaca podatnik tego miasta , co dała ścieżka rowerowa do Zbiczna , można na palcach jednej ręki policzyć rowerzystów korzystających z tej ścieżki,a kasy poszło miliony ,człowieku, dziś świat jest zmotoryzowany, a człowiek za wygodny żeby dymać rowerem kilometry.
Dodany 12.12.2018, 11:32 przez Traktorzysta
Do zdziwiony - dobre pytanie, ale pani Karpowicz pewnie nie odpowie, choć dotychczas była bardzo aktywna na forum. Mam nadzieję,(jeśli zajmuje się komórką?),że nie będzie się to powtarzać.Liczę na to,że skorzysta z mandatu otrzymanego od wyborców i doprowadzi do budowy ścieżek rowerowych: 1)od Żmijewa przy Klubowej do szkoły nr 2 w Brodnicy, 2)od szkoły nr 2 przy Olsztyńskiej do Tamy Brodzkiej, 3)w kierunku Świedziebni z rozwidleniem w Szczuce do Osieka, 4) po torowisku w kierunku Nowego Miasta, 5) po torowisku do Kowalewa. Pięć lat to kawał czasu. Czyż nie po to startowała w wyborach?
Dodany 12.12.2018, 07:21 przez Optymista
Katastrofa Wysocki :700 głosów ,a imbecyle będą dalej rządzić,kurwa ile głupoli tak głosuje!!!!!
Dodany 11.12.2018, 21:40 przez Marek
ppp----- pierdoła -pierdołę- popycha , a dlaczego nie wybrali starosty z PISu.
Dodany 11.12.2018, 12:38 przez CBR
Ludzie, toż to wszystko ustawka! Podzieli władzę jak skórę na niedźwiedziu.
Dodany 11.12.2018, 08:15 przez Ada
Czytaj z uwagą proszę. Oglądałeś sesję? Jeśli nie to polecam. Składy komisji przeszły jednomyślnie. Głosowaĺy nań qszystkie ugrupowania.Zatem to ty pieprzysz głupoty.
Dodany 10.12.2018, 19:35 przez ppp
ppp ,ole pieprzysz głupoty , większość zawsze decyduję co komu ma dać , i w tym przypadku tak było , nie ważne kto do jakiej komisji się załapał ważne żeby dobrze zarządzali , moim zdaniem po co w tym kraju tyle organizacji partyjnych , przecież przeważnie tam idą same nieroby , tylko dla kasy .a za nieudacznictwo zapłaci społeczeństwo.
Dodany 10.12.2018, 15:19 przez CBR
Szanowny genetyku, czytaj z uwagą, albo wogóle czytaj zanim zaczniesz się wypowiadać. Widzę bowiem, że nie posiadasz wiedzy w temacie, w którym zabierasz głos. PSL nie zgarnął wszystkiego. Praktycznie każde ugrupowanie ma komisję. Ponadto Wicestarosta też NIE JEST z PSL.
Dodany 10.12.2018, 13:31 przez ppp
Starostwo to przytułek dla nie udaczników , a szczególnie z pod Świedziebni
Dodany 09.12.2018, 10:25 przez cbr
Gratuluję wyboru! Dobry fotograf, pokazał pierwszy rząd i przydupasów
Dodany 08.12.2018, 20:57 przez oki
znowu wszystko PSL szok, szok
Dodany 07.12.2018, 19:09 przez genetyk
Może dostaje instrukcję z centrali
Dodany 07.12.2018, 18:28 przez Beka
Przepaszam ale mam pytanie czy na zdjęciu Piętnastym Pani radna Karpowicz, nie patrzy czasami w telefon..., bo jak tak to żart jest to z wyborców...
Dodany 07.12.2018, 14:58 przez zdziwiony
nic się nie zmienióo, kolejne pięć ciepłych lat dla starosty, mało mało mało ...
Dodany 07.12.2018, 10:45 przez q