E-komis

AKTUALNOŚCI > Kontakt Brodnica.net > I miejsce CKZiU w Ogólnopolskim Turnieju Młoda Krew Ratuje Życie

Honorowi krwiodawcy z Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Brodnicy po raz kolejny zwyciężyli w Ogólnopolskim Turnieju "Młoda Krew Ratuje Życie".
W Zarządzie Okręgowym PCK w Bydgoszczy podczas uroczystej akademii podsumowano wyniki XV edycji Ogólnopolskiego Turnieju "Młoda Krew Ratuje Zycie". Podczas ostatniej edycji Turnieju w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego oddano łącznie 211,373 l krwi, w przeliczeniu na jednego pełnoletniego ucznia stanowi to 1,390 l. Taki wynik zapewnił szkole I miejsce w ilości oddanej krwi na szczeblu Kujawsko-Pomorskiego Oddziału Okręgowego PCK w Bydgoszczy oraz I miejsce w Polsce. W kategorii: wskaźnik aktywności, czyli w przeliczeniu ilości oddanej krwi na jednego pełnoletniego ucznia - CKZiU zajął I miejsce w województwie i II miejsce w Polsce.
Podczas gali z okazji podsumowania XV edycji Turnieju CKZiU otrzymał Medal 60-lecia Honorowego Oddawania Krwi, natomiast opiekun Szkolnego Koła Honorowych Dawców Krwi, Andrzej Wiśniewski, został uhonorowany najwyższym odznaczeniem - Kryształowym Sercem za zasługi w rozwoju honorowego krwiodawstwa Polskiego Czerwonego Krzyża.

Źródło: Informacja przesłana zgodnie z zasadami obowiązującymi w dziale KONTAKT BRODNICA.NET

Dodano/zmodyfikowano: 12.12.2018, 09:16 , Komentarzy: 0, wyświetleń: 1819