AKTUALNOŚCI > KPP Brodnica > Świeć przykładem - działania brodnickich policjantów

Brodniccy policjanci, w czwartek (6.12.) prowadzili działania pn."Świeć przykładem". Funkcjonariusze podczas służby, rozmawiali z pieszymi uczestnikami ruchu drogowego o tym, jak ważne jest być widocznym na drodze, a kierowcom przypominali o tym, aby przestrzegali przepisów ruchu drogowego wobec pieszych.
W czwartek (6.12.) brodniccy policjanci prowadzili wzmożone działania pn. "Świeć przykładem". Funkcjonariusze podczas pełnionej służby rozdawali elementy odblaskowe, a także rozmawiali z pieszymi uczestnikami ruchu drogowego o tym, jak ważne jest, aby byli widoczni na drodze. Policjanci zwracali uwagę na wykroczenia popełniane przez pieszych uczestników ruchu drogowego ale również przez kierujących, którzy popełniają wykroczenia wobec pieszych.
Zgodnie z przepisami ustawy Prawo o ruchu drogowym piesi, którzy poruszają się po drodze po zmierzchu poza obszarem zabudowanym są obowiązani używać elementów odblaskowych w sposób widoczny dla innych uczestników ruchu. Prawidłowo noszone odblaski mogą uratować życie pieszym. Element odblaskowy powinien być umieszczony w takim miejscu, aby był zauważalny dla kierujących pojazdami.
Akcje profilaktyczne prowadzone przez brodnickich policjantów, mają na celu podniesienie świadomości uczestników ruchu drogowego, kształtowanie postaw i odpowiednich zachowań na drodze. Okres jesienno-zimowy, jest okresem w którym z dnia na dzień zmieniają się warunki atmosferyczne. Dlatego też ważne jest, aby w tym czasie, kiedy szybciej zapada zmrok, zadbać o swoją widoczność na drodze.

źródło: KPP Brodnica

Dodano/zmodyfikowano: 12.12.2018, 09:29 , Komentarzy: 10, wyświetleń: 848

KOMENTARZE DO ARTYKUŁU | + DODAJ KOMENTARZ | + DODAJ ZDJĘCIA DO TEGO NEWSA
Uwaga. Komentarze stanowią prywatne opinie użytkowników. Jeśli uważasz, że któryś wpis naruszył prawo, zgłoś go do usunięcia.
Z pieszymi łatwizna, a co z gówniarstwem walącym do dechy np. na Przykopie? Nie chce się gonić czy już po pracy?
Dodany 13.12.2018, 22:56 przez zebra
i mandat za przejscie na przejsciu dla pieszych na zielonym mrugajacym !biegac szybciej
Dodany 13.12.2018, 08:11 przez niepelnosprawna
Na zdjęciu to jakieś slamsy ?
Dodany 12.12.2018, 21:02 przez aga
Tak świecą przykładem że kiedyś wbiegłem w ostatnim momencie na zielonym świetle to potraktowali mnie mandatem a jak zacząłem próbować wyjaśniać sytuację to po prostu kazali mi się wyprowadzić z tego miasta i zrezygnować z ich ''usług''
Dodany 12.12.2018, 15:46 przez fbi
Piękna pani policjant ,na pewno dobrze przygotowana dydaktycznie ,edukacja nikomu nie zaszkodzi ,ja doskonale rozumnie ,że nie wszystkim taki styl edukacji odpowiada ,a szczególnie tym co całe życie wszystko wiedzą i na wszystko mają odpowiedz w swojej racji ,moim zdaniem , większe znaczenie ma dobra edukacja ,a niżeli mandat ,co prawda drogowych chuliganów trzeba eliminować nawet przez dobrze edukowane społeczeństwo.
Dodany 12.12.2018, 14:34 przez Jurek
po za tym wniosek, że nic mi sie nie podoba jest błędny, bo jak mi się podoba to nic nie piszę, a prawie zawsze nic nie piszę.
Dodany 12.12.2018, 14:00 przez filipek
a czy to Olo jesteś w stanie pojąć, że takie działania trzeba prowadzić TAM gdzie piesi chodzą oboczem w ciemności bez odblasków a nie na rynku w Brodnicy.
Dodany 12.12.2018, 11:25 przez filipek
filipek , czy ty w końcu zaczniesz pisać coś mądrego, nigdy ci się nic nie podoba. Jakbyś jeździł nocą tobyś rozumiał co to idący poboczem pieszy ubrany na ciemno, którego zauważasz w ostatniej chwili. To jest prawnie uregulowane, że poza terenem zabudowanym trzeba mieć element odblaskowy, ale ty i tobie podobni mają to w .... i tylko krytykują, że ktoś chce poprawić coś w tym kraju.
Dodany 12.12.2018, 11:11 przez olo
Dajcie przykład tym bezmyślnym pieszym w Obórkach, którzy o 7 rano idą na autobus bez żadnego oświetlenia.
Dodany 12.12.2018, 11:01 przez wkurony kierowca
Działania jak zwykle sztampowe i pozorne. To jest jakiś absurd, prowadzona w mieście akcja rozdawania odblasków dla poruszających się poza terenem zabudowanym. Marnowanie czasu, odblasków, bez sensu.
Dodany 12.12.2018, 10:38 przez filipek