AKTUALNOŚCI > Starostwo Powiatowe > Prymusi Pomorza i Kujaw w I LO

Hubert Sikorski, uczeń I Liceum Ogólnokształcącego w Brodnicy, to najlepszy stypendysta programu "Prymus Pomorza i Kujaw" w szkołach średnich powiatu brodnickiego. Beneficjent wraz z dyrektorem I LO Wiesławem Łupiną odebrali w Toruniu certyfikaty potwierdzające wysokie kompetencje edukacyjne ucznia oraz szkoły.
Uroczysta gala wręczenia stypendiów dla najlepszych stypendystów marszałkowskiego programu "Prymus Pomorza i Kujaw" odbyła się we wtorek, 18 grudnia 2018 roku w Międzynarodowym Centrum Spotkań Młodzieży w grodzie Kopernika. Wśród zaproszonych na galę osób byli Wiesław Łupina, dyrektor I LO w Brodnicy, razem z uczniem kl. I b Hubertem Sikorskim, który jako najlepszy stypendysta reprezentował szkoły średnie powiatu brodnickiego.

Podczas spotkania przewodniczący Sejmiku Województwa Kujawsko-Pomorskiego Ryszard Bober, wicemarszałek Zbigniew Ostrowski i wicekurator oświaty Maria Mazurkiewicz wręczyli stypendyście oraz dyrektorowi certyfikaty potwierdzające wysokie kompetencje edukacyjne ucznia i szkoły.
Hubert Sikorski jest laureatem konkursu przedmiotowego z chemii oraz finalistą konkursu przedmiotowego z fizyki. Uczeń ma najwyższą średnią ocen w szkole i interesuje się w szczególności przedmiotami matematyczno-przyrodniczymi. Oprócz Huberta Sikorskiego w I LO stypendystami programu Prymus Pomorza i Kujaw są Karolina Ziętara z kl. IIIa i Karol Bartnicki z kl. III f.
Program "Prymus Pomorza i Kujaw" został stworzony w celu wsparcia najbardziej zdolnych uczniów regionu, specjalizujących się w zakresie przedmiotów przyrodniczych, informatycznych, matematycznych, języków obcych i przedsiębiorczości, a także finalistów i laureatów olimpiad przedmiotowych.

źródło: Starostwo Powiatowe

Dodano/zmodyfikowano: 31.12.2018, 10:02 , Komentarzy: 1, wyświetleń: 379

KOMENTARZE DO ARTYKUŁU | + DODAJ KOMENTARZ | + DODAJ ZDJĘCIA DO TEGO NEWSA
Uwaga. Komentarze stanowią prywatne opinie użytkowników. Jeśli uważasz, że któryś wpis naruszył prawo, zgłoś go do usunięcia.
Brawo! Moje gratulacje dla wszystkich!
Dodany 31.12.2018, 11:17 przez nn