AKTUALNOŚCI > Brodnica.net > Uwaga. Ulica Północna zamknięta

Drogi w Brodnicy są w bardzo kiepskim stanie. Najbardziej zaniedbane są poza infrastrukturą miejską. Drogi przypominają gruntowe, chociaż powinny być utwardzone.
Na jednym z brodnickich osiedli jest rów, który stwarza zagrożenie. Wzdłuż ul. Północnej (w niedalekiej odległości ze skrzyżowaniem z ul. Konwaliową) utworzony jest wykop o głębokości ok. 50 cm i długości ok. 20 m. Zalany jest wodą i stwarza wrażenie niewielkiej kałuży. Nie jest w żaden sposób zabezpieczony i bardzo łatwo jest do niego wpaść. Jest kilka przypadków, gdy samochody zostały uszkodzone.
Podjęto decyzję o zamknięciu drogi na odcinku ul. Północnej (od ul. Konwaliowej do ul. Bratkowej).

- Aktualnie nie ma możliwości technicznych, by rozwiązać ten problem. Dlatego, na przedmiotowym odcinku drogi wprowadzono tymczasową organizację ruchu. Polega ona na zastosowaniu znaku B-1 "zakaz ruchu w obu kierunkach" do odwołania. Za utrudnienia przepraszamy - informuje Urząd Miejski.

fot. nadesłane

Dodano/zmodyfikowano: 14.01.2019, 09:51 , Komentarzy: 39, wyświetleń: 3488

KOMENTARZE DO ARTYKUŁU | + DODAJ KOMENTARZ | + DODAJ ZDJĘCIA DO TEGO NEWSA
Uwaga. Komentarze stanowią prywatne opinie użytkowników. Jeśli uważasz, że któryś wpis naruszył prawo, zgłoś go do usunięcia.
Realisto nie kumam pensji wójta. Ten obecny ma mieć tak jak sobie policzyłam około 9500 brutto (na rękę 6500). A poprzedni miał wg oświadczenia za 2017 rok około 13200 (159000 na rok). O co chodzi? To taka wielka ta pensja. Pewnie pracownicy miają więcej.
Dodany 19.01.2019, 22:19 przez Zdziwiona
Szanowny realisto , wiesz tylko tyle co ci ktoś na opowiadał , tak mi się wydaje że koleś kolesia za coś wspiera,nie wiem co nowy wójt będzie robił na początek ,na co go stać z gminnego budżetu ,zresztą on dopiero zaczyna , zaś stary wójt tak jak pisałem ,kleił się do towarzystwa które w radzie miało większość ,zresztą poczytaj wypowiedzi mieszkańców , nie wspomnę często wręcz drwiąc w słownictwie wypowiedzi do mieszkańca z jakimi się do niego zwracał, był wójtem raczej imprezowiczem jako obiektem zainteresowania mediów ,ale pokrzywdzone społeczeństwo nareszcie wyczaiło cwaniaka
Dodany 18.01.2019, 14:10 przez Wieśniak
Wieśniaku - o nowym wójcie można przeczytać w internecie w gazetce"Ziemia Michałowska nr 2(2009) Wydawnictwo Kujawy. Na pierwszej stronie w artykule "Do trzech razy sztuka" opisane są okoliczności w jakich w 2009r A.Zalewski został z 4-tej pozycji radnym Rady Miejskiej(na niecałe dwa lata) nie będąc mieszkańcem miasta. Czy nie mamy tu cwaniactwa? Poza tym, kim jest człowiek,który w wyborach startuje na dwa stanowiska (wójta i radnego),a po wygranej życzy sobie maksymalne wynagrodzenie. Poprzedni wójt w wyborach startował zawsze tylko na jedno stanowisko. Jak nazwiesz nowego wójta?
Dodany 18.01.2019, 12:55 przez realista
Wieśniaku - piszesz o byłym wójcie:"cwaniak wszystko robił tylko tam gdzie mieszkała większość wspierająca". Widać,że go nie znasz.To poważny, solidny i honorowy facet.Widział problemy wszystkich mieszkańców gminy i starał się im pomóc. Nie obiecywał gruszek na wierzbie.Pracę na stanowisku wójta zaczął od średniej pensji, choć był już doświadczonym samorządowcem. Jaki jest nowy wójt? Nowy na początek zadbał o maksymalną pensję dla siebie. Czy będziesz wieśniaku miał lepiej i więcej, nie wiadomo.Nowy wójt tyle naobiecywał,że żeby to wszystko spełnić musiałby mieć budżet Torunia.
Dodany 18.01.2019, 11:59 przez realista
jak bym się wkurzył to bym się zrzucił na wywrotkę gruzu i zasypał to w cholerę, zamiast czekać i narzekać do usranej śmierci
Dodany 18.01.2019, 06:40 przez wtf
W górach drogi zamknięte z powodu opadów to i w Brodnicy zamknęli. Normalnie kabaret.
Dodany 15.01.2019, 23:01 przez Dziurowo a nie Pólnocna.
ulica polna ma być polną w sensie no
Dodany 15.01.2019, 20:17 przez nono
Zobaczcie Iglastą i zapłaczcie ;p tam jest gorzej
Dodany 15.01.2019, 12:21 przez Chmurka
głosowaliśta na tego burmistrza ?,to mata cośta chcieli i morde w kubeł,trza było innego wybrać co ludziom pomaga
Dodany 14.01.2019, 15:58 przez Zofia
Pisanie postów nie pomoże, urzędnicy ich nie czytają, chyba jak wybory blisko. Kilka ważnych dróg, jak Polna, Michałowska, Północna powinny być dawno wykonane, ale nieudolność Miasta i Gminy razem sprawiają, że mamy dalej dziury, obietnice bez pokrycia i brak działania. Może jak kilkudziesięciu mieszkańców wyjdzie na kilka godzin kilka razy do kilka dni np. w żółtych kamizelkach na pasy 18 Stycznia Lidzbarskiej lub Sikorskiego (po pasach można chodzić) i zrobi "hałas", że TV krajowa przyjedzie, to Ktoś obudzi się lokalnie i coś ruszy się, a tak kilka lat nic nie będzie robione. Może jednak..
Dodany 13.01.2019, 16:20 przez _Brodniczanin_
mieszczuch - przyznaje cos logicznego w twojej wypowiedzi jest, nawet sie calkowicie do niej przylaczam!
Dodany 12.01.2019, 00:06 przez KoHe
Rzygać się chce jak czytam męki i stęki. Kupić działkę za mniejszą kasę na wypiździewie bez infrastruktury aby mieć "wiejską sielankę, ciszę i spokój ale wygody jak w śródmieściu w Warszawie". Wybudowałeś się w polu to przywyknij, że jest błoto i dziury. Kup Hummera albo Quada i żyj. To sam oz ludźmi z działek na Kominach, Ustroniu, Podgórnej - śmierdzi. Nosz k... mać! Śmierdzi, bo jest: wysypisko śmieci, oczyszczalnia ścieków, Żelatyna i one były jak kupowaliście działki, ale biorę bo tanio się trafiło. Cierp w milczeniu, płacz w kąciku własnego domu i żyj, nie zawracaj innym sobą tyłka!
Dodany 11.01.2019, 13:18 przez mieszczuch
Co do Michałowskiej, to musimy chyba podziękować sąsiadowi.Zapewne wiesz, o co chodzi. Asfalt byłby już dawno. Niestety interes jednostki przewyższa interes ogółu - no bo jak można inaczej ująć tę sytuację?
Dodany 10.01.2019, 10:54 przez MU
zapraszam na Jana III Sobieskiego na domki wjazd od Michałowskiej... tam też 3 świat.
Dodany 09.01.2019, 19:15 przez ny
Potwierdzam, Polna i Michałowska to parodia westernu, żaden wszarz przy korycie tam chyba nie mieszka. Zapraszam jeszcze nad fose przy przejściu przez tory (obok Biesiadowa). Do przyszłych kandydatów mogących pomóc: tam mieszka dużo ludzi uprawnionych do głosowania, ukróćcie tę mękę,ogłoście i załatwcie, a na pewno gawiedź się odwdzięczy.
Dodany 08.01.2019, 22:13 przez Prezes
Tam, gdzie ludzie kupują działki budowlane i budują domy, płacą podatki od nieruchomości. Im więcej domów, tym do budżetu danej gminy więcej 'kasy'. Ta kasa powinna być przeznaczona na lokalne drogi, chodniki i inną infrastrukturę.
Dodany 08.01.2019, 16:24 przez urbanist
Nie rozumiem tylko dlaczego nie poproszono firmę wykonująca blok przy ul. Północnej o jego usunięcie, gdyż to właśnie oni go wykonali. Spływające drogami wody opadowe zalewały im budowę, dlatego powstał rów. Rów faktycznie jest niebezpieczny, jednak postawienie zakazu ruchu nie rozwiąże problemu, wystarczy być trochę bardziej dociekliwym, zamiast paraliżować pół osiedla.
Dodany 08.01.2019, 08:36 przez koparka
Ul.Polnocna jakiś absurd drogowy zamknięta w obu kierunkach. Może to jakiś pomysł na naprawę naszych dróg.
Dodany 07.01.2019, 19:20 przez Północna
Pamiętacie jakie były inwestycje na ulicach w Brodnicy krótko przed wyborami? Teraz widać kogo wybraliście .
Dodany 07.01.2019, 18:01 przez CBR
Dzisiaj tj. 07-01-19 zamiast zlikwidować problem ktoś wstawił na ul.Północnej znak zakaz ruchu w obu kierunkach. Postawili znak i myślą, że problem się rozwiąże? Mieszkańcy nie mają dojazdu do swoich posesji, a winnego co rów wykopał pewnie niema. Łatwiej i taniej jest postawić znak niż zasypać dziurę w ziemi. Zanim zaczęto budować bloki woda spływała na pole. Dlaczego wydając pozwolenie na budowę nikt nie zobowiązuje inwestora do przystosowania drogi do ciężkiego sprzętu, z żeby woda nie spływała na budowę nie robi się odwodnienia.
Dodany 07.01.2019, 17:30 przez Karbowiak
Obserwator , nie chcę ci ubliżać ale na pewno nie masz pojęcie chyba gdzie w ogóle leży Michałowo, czy wiesz gdzie kończy się ul Litewska, Klinickiego , iść 2km po asfalcie ,a po polnej drodze z dziurami to jest różnica , ja pisałem o wyb , Michałowo , piszesz jak byś nie wiedział że dzieci z wyb Michałowo czy Karbowa to ten sam kraj , chyba że jesteś jednym z tych co ślepną na widok wsi ,doskonale zdaję sobie sprawę że to sprawa wójta ,ale współpraca po między wójtem czy starostą ,powinna być w kierunku każdego mieszkańca czy to wsi czy miasta, trzeba być naprawdę tępakiem żeby tego nie zro
Dodany 07.01.2019, 17:26 przez Wieśniak
A do kogo należą drogi wiejskie na Michałowie? Mój chłopak idzie do przystanku 2 kilometry i płaci za bilet a o ile wiem z Michałowa komunikacja jest bezpłatna. Jak pewnych rzeczy Wieśniak nie rozumiesz to nie chlap na forum bo wprowadzasz ludzi w błąd. Chyba że masz inny cel!
Dodany 07.01.2019, 16:16 przez Obserwator
Obserwator , ja byłem na sesji powiatu ,znam tą osobę ,na pewno nie mogłeś tego usłyszeć bo ten człowiek mówił ogólnie o wszystkich drogach wiejskich wyb. michałowskiego , nawet wspomniał o szkole zawodowej którą przeniesiono do Karbowa a dzieciaki nie dość że brodzą po błocie to jeszcze mają problem z dojazdem .Pozdrawiam.
Dodany 07.01.2019, 11:03 przez Wiesniak
Michałowska masakra z dnia na dzień coraz większe dziury, jeszcze trochę i samochód osobowy nie przejedzie. Dzwoniąc do osoby odpowiedzialnej za ten odcinek, podobnie jak w latach ubiegłych usłyszymy, że naprawa jest niemożliwa, bo grunt zamarznięty. Z dobrych informacji, podobno podpisano umowę z wykonawcą na utwardzenie tego odcinka w 2019r, może będzie lepiej.
Dodany 07.01.2019, 08:59 przez mieszkaniec
Wieśniak, kłamiesz! przejrzałem sesję rady powiatu. O niczym takim nie było mowy.
Dodany 06.01.2019, 21:53 przez Obserwator
Tam gdzie nie ma radnych nie ma asfaltu. Przykładem jedna z bocznych uliczek przy Reymonta. Nagle asfalcik się pojawił. I również przyłączam się do zaproszenia na ul. Polną i Michałowską. Tam teraz to ogromna tragedia, ciekawe co będzie jak ktoś coś sobie urwie przy aucie? Oczywiście będzie brak odpowiedzialnych za taki stan dróg.
Dodany 06.01.2019, 19:47 przez Pupil
Zapraszam na Michałowską, szczególnie zakręt w Małą. Tu dopiero jest jazda. Polna masakra. Cywilizacja w ten rejon nie dotarła jeszcze.
Dodany 06.01.2019, 18:31 przez Mieszkanka
Na ulicy Północnej miasto dało pozwolenie na budowę osiedla dojeżdża tam ciężki sprzęt który rozjeżdża i niszczy polną drogę.Na ulicy Limbowej miasto za olbrzymia kasę zrobiło asfalt,nawet wycięło las .Dlaczego wjazd na budowę jest od ul.Północnej a nie od ul. Limbowej.Chyba asfalt oszczędzają dla mieszkańców nowych bloków.Polska paranoja.
Dodany 06.01.2019, 14:57 przez I PO WYBORACH !!!
Pan Zalewski jest nowym Wojtem gminy Brodnica, problem jest w tym że ulica Polna jest podzielona na gminną i miejską a wygląda to tak że prawa strona należy do miasta a lewa do gminy i zamiast się porozumieć to występuje tzw. Spychologia czemu My mamy to zrobić jeśli Wy możecie,pewnego czasu Burmistrz chciał przejąć całą ulice, ale wcześniejszy Wójt p. Łukaszewski się nie zgodził bo czerpie profity z tytułu podatków,i tym samym problem pozostał!!!
Dodany 06.01.2019, 13:24 przez CBR
Chetnie tez bym zobaczyl Burmistrza i osoby odpowiedzialne za drogi w Miescie a ten Pan Zalewski to kto to jest ? Ktos z Urzedu Miasta wzwiazku z drogami?
Dodany 06.01.2019, 11:34 przez Mieszkaniec
Ostatnia sesja rady powiatu , jeden mieszkaniec przypomniał radzie , panu staroście co jest z drogami na terenach wiejskich , ale starosta widzi tylko tam drogi gdzie morze wraz księdzem i kropidłem stanąć suchą nogą na asfalcie , nie wspomnę byłego wójta ,cwaniak wszystko robił tylko tam gdzie mieszkała większość wspierająca , ale wreszcie społeczeństwo się przekonało i dziada wypierdzieliła ,co powinno to już dawno nastąpić, starosta też tylko czekał żeby od koryta nie oderwali ,a teraz ma wszystko i wszystkich w tylnej części ciała.
Dodany 06.01.2019, 10:19 przez Wieśniak
Ulica Polna od Wielu lat jest w stanie krytycznym to Nic nie da ze przejedzie po zimie rowniarka powinno byc nasypane i ubite a z srugoej strony ile tam jezdzi samochodow ciezarowych codziennie widac ich mnostwo .
Dodany 06.01.2019, 09:34 przez Mieszkaniec
Zapraszam p.Radacza i p. Zalewskiego na ul. POLNĄ to jest kuriozum jak ta droga wygląda
Dodany 05.01.2019, 23:57 przez Mieszkaniec
Pan wójt gminy Brodnica i Pan burmistrz może razem się w końcu zmobilizują i zrobią porządek na ul.Północnej.Fabryka olbrzymia już stoi ,osiedle bloków powstaje a mieszkańców którzy już mieszkają maja gdzieś.
Dodany 05.01.2019, 22:59 przez UL.PÓLNOCNA
Szkoda ze nie mieszka tam nikt z Urzędu miasta moglibyście cacy drogę
Dodany 05.01.2019, 21:43 przez Wuj obserwator
Polna masakra :(
Dodany 05.01.2019, 21:23 przez Marta
Północna przy Polnej to ekspresówka
Dodany 05.01.2019, 20:35 przez Mi
Chyba na Polnej nie byliście. Dramat.
Dodany 05.01.2019, 20:11 przez D