AKTUALNOŚCI > KPP Brodnica > Pomóżmy potrzebującym przetrwać zimę

W związku z coraz niższymi temperaturami, policjanci podejmują działania związane ze zwracaniem szczególnej uwagi na osoby bezdomne, wymagające opieki i pod wpływem alkoholu, które mogą być narażone na zamarznięcia.
Policjanci cały czas apelują o szczególną uwagę na osoby bezdomne i starsze. Zimą nie bądźmy obojętni szczególnie wobec właśnie tych osób. Informujmy odpowiednie służby zawsze gdy zauważymy, że potrzebna jest pomoc. Pamiętajmy, że nasza reakcja i poinformowanie służb na numery alarmowe może uratować komuś życie.
Panujące na zewnątrz warunki pogodowe są zmienne. Pamiętajmy jednak, że zawsze w trakcie dużych mrozów wychodząc z domu należy być odpowiednio przygotowanym.
Podobnie jak w poprzednich latach, są monitorowane miejsca, w których mogą przebywać osoby bezdomne i gdzie z powodu niskich temperatur może dojść do zagrożenia ich zdrowia i życia. Są to w szczególności opuszczone budynki, piwnice, ogródki działkowe, dworcowe poczekalnie, klatki schodowe, węzły ciepłownicze i komórki.
W związku z powyższym, zwracamy się do mieszkańców, aby informowali Policję, Straż Miejską, MOPS, GOPS o wszystkich przypadkach osób starszych czy bezdomnych i pod wpływem alkoholu, którym mogą zagrażać niskie temperatury.


źródło: KPP Brodnica

Dodano/zmodyfikowano: 23.01.2019, 10:52 , Komentarzy: 3, wyświetleń: 936

KOMENTARZE DO ARTYKUŁU | + DODAJ KOMENTARZ | + DODAJ ZDJĘCIA DO TEGO NEWSA
Uwaga. Komentarze stanowią prywatne opinie użytkowników. Jeśli uważasz, że któryś wpis naruszył prawo, zgłoś go do usunięcia.
A ja wczoraj widziałem 2 czarnych policjantów idących ulicą Mostową. Szli pieszo !!! naprawdę ! szli ! normalnie w kamaszach! Może już nie mają na benzynę a patrolując Mostową bardziej oszczędzają niż gdyby zapędzili się na peryferyjne ulice ?
Dodany 28.01.2019, 19:38 przez jarek p
nie wiem jak proboszcz czy burmistrz mogą spać spokojnie wobec takiej nędzy ludzkiej ?,miasto powinno produkować tanie kontenery mieszkalne dla takich ludzi ,pogarda dla biednych ze strony lokalnych bogaczy i kleru jest porażająca ,osądzą was kiedyś z tej pogardy dla bliźnich i potraktują tak jak wy ich
Dodany 24.01.2019, 11:33 przez Karol
Współczuję, a kto sprząta te śmieci fruwające wkoło? Straż Miejska?
Dodany 23.01.2019, 13:34 przez zzzz