Dekada

baner KALENDARZE

AKTUALNOŚCI > Brodnica.net > Apel o pomoc dla rodziny, która straciła dom

Burmistrz Miasta i Gminy Jabłonowo Pomorskie Przemysław Górski, Przewodniczący Rady Miejskiej Jabłonowa Pomorskiego Zbigniew Mikulicz oraz sołtys wsi Lembarg Piotr Małkowski zwracają się z apelem o udzielenie pomocy rodzinie Państwa Wiśniewskich, która w wyniku pożaru straciła cały swój dobytek. Ogień strawił wszystko co posiadali. Państwo Wiśniewscy wraz z 4 dzieci (Asia 25 lat, Sylwia 24 lata, Emil 19 lat, a Ania 18 lat) zostali bez dachu nad głową. Stracili wszystko, o co zabiegali przez całe życie. Rodzinie od razu zapewniony został tymczasowy lokal mieszkalny.
Rodzina Państwa Wiśniewskich z Lembarga straciła dom w wyniku pożaru, do którego doszło we wtorek, 15 stycznia 2019 roku. W chwili przybycia pierwszych zastępów straży pożarnej dom był już niemal w całości objęty pożarem.
Gorąco apelujemy i prosimy wszystkich, którzy chcą i mają możliwość pomocy poszkodowanym, zarówno w formie rzeczowej jak i finansowej, aby nie pozostali obojętni na los ludzi dotkniętych nieszczęściem - zwraca się Burmistrz Przemysław Górski szukając wsparcia dla pogorzelców.
Inspektor budowlany podjął decyzję o wyburzeniu całego domu.

Każda udzielona pomoc może pomóc w niwelowaniu zniszczeń spowodowanych pożarem, pomoże odbudować spalony dom. Konto, na które można wpłacać pomoc:
Ewa i Andrzej Wiśniewscy
nr konta: 60 9484 1150 3203 0405 0807 0001
tytuł przelewu: "POMOC DLA PAŃSTWA WIŚNIEWSKICH"

Zbiórka prowadzona jest również poprzez www.pomagam.pl Rodzina bez dachu nad głową

Od 2.02.2019 można pomóc Państwu Wiśniewskim poprzez wpłatę 1% podatku.
Uwaga: przy wypełnieniu deklaracji bardzo ważne jest wpisanie hasła (rubryka "Informacje uzupełniające"), tylko wpłaty z tym hasłem zostaną przekazane pogorzelcom.
FUNDACJA MUSZKIETERÓW, KRS 0000109501, hasło: EA.WIŚNIEWSCY

źródło: Urząd Miasta i Gminy Jabłonowo Pomorskie

Dodano/zmodyfikowano: 11.02.2019, 20:50 , Komentarzy: 26, wyświetleń: 4850