MOJA

AKTUALNOŚCI > KPP Brodnica > Dzielnicowi z odwiedzinami u dzieci wypoczywających na półkoloniach

Brodniccy policjanci, całym rokiem odwiedzają uczniów w szkołach i przypominają im o zasadach bezpieczeństwa. Tym razem dzielnicowi, podczas trwania ferii zimowych, spotkali się z dziećmi wypoczywającymi na półkoloniach organizowanych przez brodnickie placówki oświatowe.
Brodnicy dzielnicowy w ramach działań "Bezpieczne Ferie 2019", spotkali się z dziećmi wypoczywającymi na półkoloniach w brodnickich placówkach oświatowych. Podczas wizyt policjanci rozmawiali z dziećmi o bezpieczeństwie podczas zimowego wypoczynku oraz radził jak unikać niebezpiecznych sytuacji w trakcie zabaw na śniegu lub lodzie, podczas pobytu na zimowisku czy w domu. Ważnym elementem spotkań było także przestrzeganie zasad poruszania się po drogach, szczególnie po zmroku, kiedy niezbędne stają się elementy odblaskowe noszone przez dzieci na wierzchnich ubraniach. Uczestnicy półkolonii aktywnie uczestniczyli w spotkaniach, chętnie udzielając odpowiedzi na zadawane przez gości pytania. Dzieci obiecały policjantom przestrzegać podstawowych zasad bezpieczeństwa. Na koniec były życzenia miłego i bezpiecznego, zimowego wypoczynku. W tym miejscu apelujemy również do rodziców i opiekunów o baczne zwracanie uwagi na zabawy naszych pociech, aby całe i zdrowe powróciły do szkolnych ławek.

źródło: KPP Brodnica

Dodano/zmodyfikowano: 21.01.2019, 08:30 , Komentarzy: 0, wyświetleń: 438

KOMENTARZE DO ARTYKUŁU | + DODAJ KOMENTARZ | + DODAJ ZDJĘCIA DO TEGO NEWSA
Uwaga. Komentarze stanowią prywatne opinie użytkowników. Jeśli uważasz, że któryś wpis naruszył prawo, zgłoś go do usunięcia.