AKTUALNOŚCI > KPP Brodnica > Zdarzenie drogowe w Strzygach. Policjanci ostrzegają

Do poważnie wyglądającego zdarzenia drogowego doszło w miniony piątek (25.01.) w miejscowości Strzygi. W wyniku zderzenia się dwóch pojazdów, dwie osoby trafiły do szpitala. Brodniccy policjanci ostrzegają przed złymi warunkami drogowymi.
W miniony piątek (25.01.) około godz. 14.30 brodnicki dyżurny otrzymał zgłoszenie o wypadku drogowym w miejscowości Strzygi. Policjanci ruchu drogowego, którzy pojechali na miejsce zdarzenia wstępnie ustalili, że kierujący peugeotem nie dostosował prędkości do warunków drogowych, na łuku drogi i oblodzonej jezdni stracił panowanie nad pojazdem, zjechał na przeciwny pas ruchu i zderzył się czołowo z jadącym z przeciwka citroenem. W wyniku zderzenia 57-letni kierowca oraz 57-letnia pasażerka citroena zostali przetransportowani do szpitala w Rypinie. Na szczęście nie odnieśli oni poważniejszych obrażeń. Uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi. Funkcjonariusze zatrzymali uprawnienia do kierowania pojazdami 52-letniemu kierowcy peugeota i skierowali wniosek o ukaranie do sądu.

Brodniccy policjanci przypominają i ostrzegają przed trudnymi warunkami drogowymi. Pamiętajmy, aby wyjeżdżając w podróż odpowiednio się do niej przygotować. Jedźmy z taką prędkością, która pozwoli nam zapanować nad prowadzonym pojazdem, nie wsiadajmy "za kółko" zmęczeni i pod wpływem alkoholu.

źródło: KPP Brodnica

Dodano/zmodyfikowano: 27.01.2019, 13:45 , Komentarzy: 1, wyświetleń: 2110

KOMENTARZE DO ARTYKUŁU | + DODAJ KOMENTARZ | + DODAJ ZDJĘCIA DO TEGO NEWSA
Uwaga. Komentarze stanowią prywatne opinie użytkowników. Jeśli uważasz, że któryś wpis naruszył prawo, zgłoś go do usunięcia.
Na obrazku widać, jak wytrzymałe blechy mają owe francuskie pojazdy :P Ot...i wszystko się rozsypało...
Dodany 31.01.2019, 16:00 przez jaaaaajko