AKTUALNOŚCI > Starostwo Powiatowe > Czyste powietrze - nabór wniosków

Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Toruniu ogłosił, że 21 stycznia br. został wznowiony nabór wniosków o dofinansowanie przedsięwzięć w ramach programu priorytetowego "Czyste powietrze".
Wnioski o dofinansowanie są przyjmowane drogą elektroniczną lub - w przypadku gdy wnioskodawca nie ma możliwości złożenia wniosku drogą elektroniczną - w formie papierowej.
Szczegółowe informacje poniżej
www.wfosigw.torun.pl
www.portal.wfosigw.torun.pl

źródło: Starostwo Powiatowe

Dodano/zmodyfikowano: 05.02.2019, 06:44 , Komentarzy: 11, wyświetleń: 814

KOMENTARZE DO ARTYKUŁU | + DODAJ KOMENTARZ | + DODAJ ZDJĘCIA DO TEGO NEWSA
Uwaga. Komentarze stanowią prywatne opinie użytkowników. Jeśli uważasz, że któryś wpis naruszył prawo, zgłoś go do usunięcia.
Jak dla mnie to państwo polskie i nie tylko udaje, że walczą o czyste powietrze. Wszyscy chcielibyśmy ogrzewać domy gazem, tyle że jego cena jest hamulcem. I w tym miejscu pragnę zauważyć że na cenę gazu wpływa nie tylko cena surowca.
Dodany 05.02.2019, 20:17 przez Cyklista
Każdy zwala na drugiego. Samochody, piece, samoloty, kotłownie itd. I wszystko racja, ale niech każdy zrobi w swoim zakresie to, co można zrobić. Palić od góry, filtry na komin, wyłączać silnik przy dłuższym postoju (spotykam już baranów, którzy nie wyłączają silnika w garażu podziemnym w Galerii!), nie stać przed apteką na Rynku z włączonym dizelkiem itd.
Dodany 05.02.2019, 19:22 przez Jachu
A ja myślę, że nie ma bardziej ekologicznego opału niż drewno. Drewno to odnawialne źródło energii w przeciwieństwie do węgla, gazu czy oleju opałowego.
Dodany 03.02.2019, 21:27 przez Michau
wiatrak , napisałeś coś mądrego , to prawda ,z motoryzacją państwo powinno się liczyć już od co najmniej 100lat , kiedyś było niby kiepskie paliwo ,kiepskie silniki spalinowe , ale w erze statków kosmicznych , rządzący powinni zadbać o dobre rozwiązania dla motoryzacji , czyli dobrej jakości paliwa, wydajne katalizatory , nowoczesne technologie w silnikach spalinowych . a co z kotłowniami elektro energetycznymi ,tam się pali miałem w milionach ton , nich zobaczą jak cuchną spaliny silników odrzutowych na lotniskach ,ile one spalają tlenu ,to miliony merów sześciennych na minutę . Pozdr.
Dodany 01.02.2019, 14:31 przez Jurek
Naprodukowali pieców na ekko groszek to tak jak ze szczepionkami. Jak wszyscy rzucą się na piece na ekko groszek to go tak podwindują że dopiero oczy się wam otworzą. Sądzicie że brudne powietrze to wina pieców? Pic na wodę foto montaż. 50 lat temu mało kto miał piec w kuchni piec elektryczny czy gazowy wszystko było gotowane i grzane na piecach tradycyjnych. Tylko moi kochani ile było samochodów. Tu jest problem.
Dodany 01.02.2019, 13:52 przez Wiatrak
Co za ludzie, zawsze ktoś inny winny
Dodany 30.01.2019, 16:44 przez palacz
Palacz , to jak odpalać od komina ? czy od popielnika ?, jeśli chodzi od butelki ,to ja odkręcam korek i pale z grubej rury , aż się palnik zatyka , zaś jeśli chodzi o dymek z samochodów , to jak by dali dobre paliwo to i dymek byłby czystszy , to tak jak z trunkiem ,jak bierzesz dobry gatunek to i łeb nie boli , mówiąc co spalasz to tłumikiem wywalasz . proste prawo fizyki . Pozdrawiam.
Dodany 30.01.2019, 12:19 przez Jurek
Jurek, nie zagaduj, próbowałeś palić od góry czy nie? Co to jest 100 parowozów w porównaniu z tysiącami kopcących samochodów i setkami nowych jednorodzinnych domków. A dym z przezroczystej plastikowej butelki jest biały?
Dodany 29.01.2019, 16:40 przez palacz
Palacz ,jak wiesz , węgiel będzie zawsze węglem , czy on był w bryle czy rozkruszony ,wiadomo jest czarny ,to proste mamy czarny dym ,chyba że zaczną kopać biały,no to inna sprawa , ale poważnie , niech dadzą ludziom godnie zarobić to i ludzie będzie stać na lepszy opał, dziwna sprawa ,kiedyś na dworcach stało po sto parowozów ,kopciły i nie truły? u nas przetoki trwały cało noc ,i jakoś się się nikt nie otruł, chyba że nie którym urzędasom dym osiada na wąchach . ja tu już nic nie poradzę
Dodany 29.01.2019, 15:26 przez Jurek
Czy ktoś z Was zmienił sposób palenia w piecu na polecany „od góry”? Zmieniło się coś na lepsze?
Dodany 29.01.2019, 14:20 przez palacz