AKTUALNOŚCI > KPP Brodnica > Podziękowania komendanta

29.01.2019 r., w Komendzie Powiatowej Policji w Brodnicy, Zastępca Komendanta Miejskiego Policji w Toruniu mł. insp. Małgorzata Jorka wręczyła list gratulacyjny z podziękowaniami za udzieloną pomoc Pani Grażynie Kłosowskiej.
"Pani postawa moralna, troska o życie i zdrowie innej osoby, jakimi wykazała się Pani, w pełni zasługuje na pochwały i budzi podziw zarówno mój jak i podległych mi policjantów".Tak napisał liście gratulacyjnym kierowanym do tej Pani insp. Maciej Lewandowski Komendant Miejski Policji w Toruniu.

Przypomnijmy: 24.0.2019 roku, policjanci prosili o pomoc świadków. Dzień wcześniej Komisariat Policji w Chełmży przyjął zawiadomienie o zaginięciu 40-letniej kobiety, która 23.01.2019 r. udała się do kościoła w Chełmży na ul. Błogosławionej Juty na mszę o godz. 8.00. Po mszy umówiona była na spotkanie z matką oraz bratem celem udania się do miejsca zamieszkania. Wyznaczonym miejscem spotkania był parking na ul. Sikorskiego w Chełmży przy sklepie NETTO. Do godz. 9.30 nie dotarła na miejsce spotkania, gdzie oczekiwali członkowie rodziny. Zaginiona nie poinformowała nikogo dokąd się udała a jest osobą chorą i powinna zażywać leki. W komunikacie opisaliśmy rysopis kobiety i w co była ubrana i prosiliśmy o pomoc wszystkie osoby, które mogły pomóc w tej sprawie. Sygnał przyszedł z miejscowości Grabówiec znajdującego się na trasie pomiędzy Wąbrzeźnem a Brodnicą. Sprzedawczyni ze sklepu rozmawiała z kobietą, która weszła do niego, żeby się ogrzać. Opowiadała, że idzie do Brodnicy, a potem zamierza udać się do Warszawy.
Ponieważ z 40-latką był trochę utrudniony kontakt po jej wyjściu ze sklepu sprzedawczyni zadzwoniła do córki, aby jej opowiedzieć historię, która jej się przydarzyła. Ta na jednym z portali społecznościowych odnalazł rysopis kobiety i pytała mamę jak była ubrana. Okazało się, że wszystkie dane pasują do zaginionej w Chełmży 40- latki. Kobieta natychmiast zadzwoniła na numer 112 i poprosiła o połączenie z dyżurnym w Chełmży. Zastępca Komendanta tej jednostki wraz z dzielnicowym natychmiast ruszyli w tamtą stronę. Na przystanku PKS przy drodze krajowej nr 15 w miejscowości Wrocki zauważyli poszukiwaną zaginioną.

Komendant Miejski Policji w Toruniu insp. Maciej Lewandowski tak napisał w liście gratulacyjnym: "Pani postawa moralna, troska o życie i zdrowie innej osoby, jakimi wykazała się Pani, w pełni zasługuje na pochwały i budzi podziw zarówno mój jak i podległych mi policjantów. Na Pani ręce składam również podziękowania dla Pani córki Beaty Guttmann, której właściwa reakcja pomogła przyjść z pomocą osobie znajdującej się w potrzebie".
Ufam, że godna naśladowania wrażliwość obu Pań i prawidłowo ukształtowana postawa społeczna będą cechowały dalsze życie przyczynią się w przypadkach temu podobnych do propagowania prawidłowych reakcji wśród mieszkańców naszego regionu.
Raz jeszcze dziękujemy za udzieloną pomoc.

źródło: KPP Brodnica

Dodano/zmodyfikowano: 31.01.2019, 09:45 , Komentarzy: 2, wyświetleń: 1126

KOMENTARZE DO ARTYKUŁU | + DODAJ KOMENTARZ | + DODAJ ZDJĘCIA DO TEGO NEWSA
Uwaga. Komentarze stanowią prywatne opinie użytkowników. Jeśli uważasz, że któryś wpis naruszył prawo, zgłoś go do usunięcia.
Niesamowita historia.Czapki z głów przed obiema paniami.
Dodany 01.02.2019, 20:35 przez ja
Brawo, brawo brawo!!!!.Ktoś kiedyś mi powiedział , że raz dane komuś dobro wraca, podwójnie. Mam nadzieje , że do pani wróci potrójnie. Bo jest zima i nie wiadomo , co by się mogło z tą chorą panią stać.
Dodany 01.02.2019, 20:22 przez olo