MOJA

AKTUALNOŚCI > Starostwo Powiatowe > Diamentowy jubileusz kapłana

Ks. prałat Bolesław Lichnerowicz w tym roku obchodzi 60-lecie posługi kapłańskiej. Z okazji diamentowego jubileuszu życzenia zasłużonemu dla lokalnej społeczności kapłanowi złożyli starosta, wicestarosta i przewodniczący Rady Powiatu w Brodnicy. Wielce Czcigodny Księże Jubilacie! W życiu wybiera się różne drogi. Ty przed 60 laty wybrałeś najważniejszą, na której misją jest troska o dobro człowieka, jego duchową i moralną kondycję - czytamy w adresie skierowanym do jubilata przez starostę Piotra Boińskiego, wicestarostę Stanisława Kosakowskiego i przewodniczącego Rady Powiatu Romana Pytlasińskiego. - To bardzo ważne z punktu widzenia wyzwań, jakie stawia życie w coraz bardziej zmieniającym się świecie, gdy potrzebne jest pilnowanie porządku uniwersalnych wartości i stawienie czoła pytaniom, na które w ludzkim wymiarze często nie ma dobrej odpowiedzi. Byłeś i jesteś, Księże Bolesławie, zawsze na posterunku jako kapłan, lider wspólnoty parafialnej i dekanalnej, wspierając jej członków dobrym słowem i modlitwą w trudnych i ważnych dla niej momentach. Jako kapelan pułku dodawałeś otuchy naszym żołnierzom wyjeżdżającym na trudne wojskowe misje w niebezpieczne rejony świata. Osobistemu poświęceniu dla idei dobra wspólnego mieszkańców naszej Małej Ojczyzny wielokrotnie dawałeś wyraz w swojej społecznej aktywności. Z okazji jubileuszu 60-lecia drogi kapłańskiej składamy Księdzu wyrazy uznania, szacunku i podziękowania za długoletnią gorliwą służbę na rzecz lokalnej wspólnoty w duchu pojednania i troski o uniwersalne wartości. Życzymy zdrowia i wytrwałości na dalsze jak najdłuższe lata posługi. Jubileszowa msza święta z udziałem duchownych, przedstawicieli władz samorządowych, środowisk lokalnych, organizacji oraz wojska odbyła się brodnickiej farze w niedzielę, 27 stycznia br. Okolicznościową homilię wygłosił Jego Ekscelencja ks. Andrzej Suski, biskup senior diecezji toruńskiej.

źródło: Starostwo Powiatowe

Dodano/zmodyfikowano: 04.02.2019, 09:00 , Komentarzy: 6, wyświetleń: 1043

KOMENTARZE DO ARTYKUŁU | + DODAJ KOMENTARZ | + DODAJ ZDJĘCIA DO TEGO NEWSA
Uwaga. Komentarze stanowią prywatne opinie użytkowników. Jeśli uważasz, że któryś wpis naruszył prawo, zgłoś go do usunięcia.
Jakie chrześcijańskie powitanie Filipka .
Dodany 05.02.2019, 23:00 przez zyta
Kapłan bardziej cieszyłby się z tego mizernie zapełnionego kościoła gdyby to nie byli z rożnych okazji na siłę przygnani towarzysze nowych partii i władz i małomiasteczkowi zakłamańcy co to „na wszelki wypadek pójdą”.
Dodany 05.02.2019, 19:44 przez oKo
Filipek ciebie trzeba oddzielić od internetu , wpadasz jak Filip z konopi .
Dodany 05.02.2019, 12:26 przez CBR
Wielmożny Księże Prałacie w podziękowaniu za wieloletnią posługę w naszej Farze za pierwsze mszę 3 majową na rynku brodnickim i na cmentarzu w kaplicy w lasku miejskimi za piękne patriotyczne kazania życząc wielu lat w zdrowiu i dużo błogosławieństwa Bożego na każdy dzień
Dodany 04.02.2019, 23:07 przez Mariusz Malicki
rozdział kościoła i państwa
Dodany 04.02.2019, 20:44 przez filipek
Szanowny nasz kochany proboszczu , życzę wiele jeszcze lat w dobrym zdrowiu posługi kapłańskiej , niech Pan Bóg da siły , społeczeństwo wiernych szacunek , na który sobie zasłużyłeś ,nigdy nie zapomnimy śpiewając z nami Golgotę ,twój głos to dzwon proszący Pana o błogosławieństwo dla żywych i tych co odeszli do Pana ,Niechaj Bóg da zdrowie i życia lata długie ,nich zawsze Tobie świeci słońce abyś nam na tym świecie świadczył JESZCZE DŁUGĄ ,DŁUGĄ Bożą posługę. Z PANEM BOGIEM POZDRAWIAM .
Dodany 04.02.2019, 14:18 przez Jurek