AKTUALNOŚCI > Starostwo Powiatowe > Edukacja przez sztukę

Krótka inscenizacja pt. "Na poczcie", którą zaprezentowali swoim koleżankom i kolegom uczniowie klasy I Szkoły Specjalnej Przysposabiającej do Pracy, była kolejnym działaniem w ramach realizowanego w Zespole Szkół Specjalnych w Brodnicy projektu edukacyjnego "Buduję swoją samodzielność".

Przedstawienie zaprezentowane w szkole 30 stycznia br. było podsumowaniem zdobytych wcześniej podczas wizyty w urzędzie pocztowym informacji o usługach Poczty Polskiej i zarazem ostatnim zadaniem w ramach pierwszego etapu projektu.
- Praca nad przedstawieniem zaczęła się od napisania scenariusza z dialogami - relacjonuje Małgorzata Wróblewska, nauczycielka z ZSS w Brodnicy. - Kolejne zadanie wiązało się z przygotowaniem rekwizytów, w tym między innymi okienka pocztowego, tablicy z wzorem prawidłowego wypełniania druków i przekazów pocztowych. W przedstawieniu zostały także wykorzystane druki i przekazy pocztowe, które młodzież nabyła podczas styczniowych odwiedzin w placówce pocztowej. Po podziale ról oraz licznych próbach przyszedł czas na zaprezentowanie talentu aktorskiego. Po wypowiedzeniu magicznego słowa "akcja" uczniowie mogli poczuć się jak na planie filmowym. Każdy uczestnik miał za zadanie w jak najbardziej realny sposób odtworzyć poszczególne sytuacje na poczcie, np. kupowanie znaczka, nadanie paczki, wysłanie listu za potwierdzeniem nadania/odbioru, opłatę rachunku. Bardzo ważną rolą była postać pracownika poczty, w którą świetnie wcielił się Mariusz Malinowski, uczeń klasy I Szkoły Specjalnej Przysposabiającej do Pracy.

Występ aktorski uczniów został udokumentowany na filmie oraz zdjęciach. Nad całością projektu czuwała nauczycielka ZSS w Brodnicy Monika Borkowska.

źródło: Starostwo Powiatowe

Dodano/zmodyfikowano: 05.02.2019, 09:10 , Komentarzy: 1, wyświetleń: 210

KOMENTARZE DO ARTYKUŁU | + DODAJ KOMENTARZ | + DODAJ ZDJĘCIA DO TEGO NEWSA
Uwaga. Komentarze stanowią prywatne opinie użytkowników. Jeśli uważasz, że któryś wpis naruszył prawo, zgłoś go do usunięcia.
Brawo za pomysl i realizacje!
Dodany 05.02.2019, 19:06 przez stan