AKTUALNOŚCI > KPP Brodnica > Policjanci przypominają o zabezpieczeniu mienia

Sposobów na uchronienie się przed kradzieżą mienia może być wiele, jednak generalnie chodzi o to, aby nie ułatwiać złodziejom i nie dać im szansy na wejście w posiadanie naszego mienia. Interwencja jaką przeprowadzili w miniony weekend brodniccy policjanci dowodzi, że często to właśnie my sami prowokujemy przestępców.

W miniony weekend brodniccy policjanci zostali powiadomieni przez przypadkowego przechodnia, o otwartym osiedlowym sklepie. Zgłaszający poinformował policjantów, że o tej porze sklep powinien być jeszcze zamknięty, a wygląda na to, że mogło dojść do włamania. Funkcjonariusze, którzy pojechali na miejsce na miejscu zastali właścicielkę, która potwierdziła, że drzwi do sklepu były otwarte, jednak nic z niego nie zginęło. Nie było też śladów włamania, a drzwi prawdopodobnie dzień wcześniej nie zamknęła pracownica sklepu. Na szczęście tym razem skończyło się bez strat materialnych, a osobie zgłaszającej należą się wyrazy uznania za spostrzegawczość i zainteresowanie.

Policjanci przypominają, jak należy zabezpieczyć swoje mienie!
Pamiętajmy, że najbezpieczniejszym miejscem na przechowywanie pieniędzy jest bank. Nie przechowujmy dużej gotówki w mieszkaniu, czy w miejscu pracy gdyż złodzieje, stosunkowo szybko znajdują ukryte pieniądze w różnego rodzaju miejscach. Pamiętajmy aby nie zostawiać kluczy pod wycieraczką, bądź w innych ogólnodostępnych miejscach. Przed wyjściem z domu, czy zakładu pracy należy pamiętać o należytym zabezpieczeniu drzwi i okien. Gdy wyjeżdżamy z domu na dłużej i nie masz możliwości zdeponowania cennych rzeczy, oznacz je w sposób umożliwiający ich późniejszą identyfikację np. poprzez zrobienie zdjęcia, spisanie numeru seryjnego.

Współdziałaj zawsze z sąsiadami. Zwracaj uwagę również na ich mieszkanie. Podczas nieobecności sąsiadów, interesuj się ludźmi stojącymi pod ich drzwiami. Zwróć uwagę na hałasy, odgłosy dochodzące z klatki schodowej. Zwróćmy uwagę również na sposób zamontowania wkładki zamka w drzwiach. Prawidłowo zamontowana wkładka zamka, może ustrzec nas przed włamywaczem.

Opuszczając na dłużej mieszkanie nie zostawiaj widocznych oznak swej nieobecności. Poproś sąsiadkę, by podlewała kwiaty, otwierała na krótko okna, opróżniała skrzynkę z korespondencji, wieczorem włączała na jakiś czas światło w mieszkaniu. Poproś o odbieranie korespondencji ze skrzynek pocztowych – zapełniona skrzynka jest dowodem dłuższej nieobecności właściciela mieszkania. Ubezpiecz swoje mieszkanie, czy biuro by w razie nieszczęścia chociaż częściowo mieć zrekompensowane straty.

źródło: KPP Brodnica

Dodano/zmodyfikowano: 11.02.2019, 11:29 , Komentarzy: 0, wyświetleń: 805

KOMENTARZE DO ARTYKUŁU | + DODAJ KOMENTARZ | + DODAJ ZDJĘCIA DO TEGO NEWSA
Uwaga. Komentarze stanowią prywatne opinie użytkowników. Jeśli uważasz, że któryś wpis naruszył prawo, zgłoś go do usunięcia.