MOJA

AKTUALNOŚCI > Starostwo Powiatowe > O czym na VII sesji Rady Powiatu?

Na wtorek, 19 marca 2019 r. przewodniczący Roman Pytlasiński zwołał VII sesję Rady Powiatu w Brodnicy. Posiedzenie odbędzie się w Zakładzie Aktywności Zawodowej przy ulicy Kamionka 24 w Brodnicy. Obrady rozpoczną się o godz. 15.30. Porządek przewiduje rozpatrzenie pięciu projektów uchwał. Zaplanowano też sprawozdania, wnioski, oświadczenia i zapytania.
Radni wysłuchają na sesji sprawozdań Starosty z wykonania uchwał Rady Powiatu oraz działalności Zarządu Powiatu za okres od ostatniego sprawozdania. Rozpatrzą też m.in. projekty uchwał w sprawie wyrażenia zgody na nieodpłatne nabycie nieruchomości oraz w sprawie dopuszczenia zapłaty podatków i opłat stanowiących dochody budżetu Powiatu Brodnickiego instrumentem płatniczym. W tym drugim projekcie chodzi o umożliwienie dokonywania płatności bezgotówkowych za pomocą kart płatniczych w Starostwie Powiatowym w Brodnicy z tytułu m.in. opłat geodezyjnych i komunikacyjnych.
W planie sesji są też projekty zmiany uchwały w sprawie uchwalenia budżetu Powiatu Brodnickiego na rok 2019 oraz zmiany uchwały w sprawie uchwalenia Wieloletniej Prognozy Finansowej Powiatu Brodnickiego na lata 2019-2035, a także zatwierdzenia rocznego planu kontroli Komisji Rewizyjnej na 2019 r.
Radnym na sesji zostanie też przedstawione sprawozdanie dotyczące wysokości średnich wynagrodzeń nauczycieli na poszczególnych stopniach awansu zawodowego w szkołach prowadzonych przez Powiat Brodnicki w 2018 r. Jak zawsze na koniec zaplanowano wnioski i oświadczenia radnych oraz wolne wnioski i zapytania mieszkańców powiatu.

źródło: Starostwo Powiatowe

Dodano/zmodyfikowano: 12.03.2019, 18:16 , Komentarzy: 1, wyświetleń: 258

KOMENTARZE DO ARTYKUŁU | + DODAJ KOMENTARZ | + DODAJ ZDJĘCIA DO TEGO NEWSA
Uwaga. Komentarze stanowią prywatne opinie użytkowników. Jeśli uważasz, że któryś wpis naruszył prawo, zgłoś go do usunięcia.
A jak tam odważna pani rowerzystka? Każdy wie że źle się dzieje w urzędzie pracy gdzie jest kolesiostwo, czy też w szpitalu ostatnio dramatycznie, a pani co szła do wyborów że słowami, że ona będzie walczyć dla obywateli teraz widać, że dopasowala się do towarzystwa wstyd!
Dodany 15.03.2019, 11:02 przez Do rowerzystki