Szkolenia

AKTUALNOŚCI > KPP Brodnica > Kierował samochodem bez uprawnień za to z promilami

Do 2 lat pozbawienia wolności grozi 52-letniemu kierowcy corsy, który został zatrzymany do kontroli drogowej przez brodnickich policjantów. Mężczyzna miał ponad 1,8 promila alkoholu w organizmie.
Dzisiaj (14.03.) policjanci ruchu drogowego z Brodnicy, pełniąc służbę na terenie Jabłonowa Pomorskiego, przy ul. Grudziądzkiej zauważyli kierującego corsą, który nie korzystał z pasów bezpieczeństwa oraz jego pojazd nie miał włączonych świateł mijania. Funkcjonariusze zatrzymali do kontroli drogowej opla. W trakcie legitymowania kierowcy policjanci wyczuli zapach alkoholu. Po zbadaniu stanu trzeźwości okazało się, że 52-latek jest pijany. Policyjne urządzenie wykazało u niego ponad 1,8 promila alkoholu w organizmie. Po sprawdzeniu danych mężczyzny w policyjnym systemie, okazało się, że mieszkaniec powiatu brodnickiego nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami, bo kilka lat wcześniej stracił je za to samo przestępstwo. Mężczyzna został zatrzymany i przewieziony do brodnickiej komendy. Policjanci zatrzymali również dowód rejestracyjny od pojazdu, ze względu na brak aktualnych badań technicznych. Mężczyzna po niezbędnych czynnościach został zwolniony do miejsca zamieszkania. Za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości odpowie przed sądem. Grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności.


źródło: KPP Brodnica

Dodano/zmodyfikowano: 14.03.2019, 14:55 , Komentarzy: 0, wyświetleń: 340

KOMENTARZE DO ARTYKUŁU | + DODAJ KOMENTARZ | + DODAJ ZDJĘCIA DO TEGO NEWSA
Uwaga. Komentarze stanowią prywatne opinie użytkowników. Jeśli uważasz, że któryś wpis naruszył prawo, zgłoś go do usunięcia.