MOJA

AKTUALNOŚCI > KPP Brodnica > Ostrzeż swoich bliskich. Fałszywy wnuczek zaatakował na terenie powiatu brodnickiego

Policjanci z Brodnicy po raz kolejny przypominają o przestępstwach popełnionych na osobach starszych. Na terenie powiatu brodnickiego dzisiaj (14.03) doszło do próby wyłudzenia pieniędzy. Na szczęście sprawcom tych przestępstw nie udało się osiągnąć zamierzonego celu.

Brodniccy policjanci po raz kolejny apelują o zachowanie ostrożności w kontaktach telefonicznych z nieznajomymi. Przestępcy działający metodą "na wnuczka", bądź "na policjanta" wciąż oszukują starsze osoby. Wyłudzają pieniądze, które często stanowią wszystkie oszczędności seniorów. Nie bądźmy obojętni i ostrzeżmy naszych krewnych, że mogą do nich telefonować osoby podszywające się pod członków rodziny lub policjantów. Czynów tych dopuszczają się młodzi ludzie, którzy wcześniej rozpoznają sytuacją rodzinną i materialną ofiary. Przy przestępstwach "na policjanta" - podają się za funkcjonariusza, który chce pomóc krewnemu wyjść z więzienia, w którym znalazł się po spowodowaniu wypadku drogowego. Swoją pewnością siebie i informacjami, które posiadają udaje im się wprowadzić w błąd zaskoczona osobę i wyłudzić od niej pieniądze. Pamiętajmy, że POLICJANCI nigdy i pod żadnym pozorem nie zwracają się z prośbą o przekazanie jakichkolwiek kwot pieniędzy.

Dzisiaj (14.03.) na telefony stacjonarne dwóch brodniczanek, zatelefonowała nieznana osoba podająca się za członka rodziny i pod legendą wypadku oraz wypłaty odszkodowania w wysokości 45tys. złotych, usiłowała doprowadzić osoby do niekorzystnego rozporządzenia mieniem. Na szczęście mieszkanki Brodnicy zorientowały się, że mają do czynienia z oszustami i nie dały się oszukać.

Bądźmy Czujni!!! Oszuści wymyślają co chwilę nowe metody, aby wyłudzić pieniądze od osób starszych.

O każdym podejrzanym zachowaniu należy pilnie poinformować POLICJĘ – nr alarmowy 112. Nie każdy, kto dzwoni lub puka do drzwi ma uczciwe zamiary! Apelujemy także do członków rodzin osób starszych, dzieci, wnuczków. Oni również mogą uchronić swoich najbliższych przed przestępcami. Prosimy o przekazanie im ostrzeżenia. Opowiedzcie, jak działają oszuści, aby mieć pewność, że mama, czy babcia będą wiedziały, jak zareagować, kiedy zadzwoni do nich "daleki krewny" lub dawno niewidziany "wnuczek", bądź "policjant", który chce pieniądze.

źródło: KPP Brodnica

Dodano/zmodyfikowano: 14.03.2019, 14:58 , Komentarzy: 1, wyświetleń: 977

KOMENTARZE DO ARTYKUŁU | + DODAJ KOMENTARZ | + DODAJ ZDJĘCIA DO TEGO NEWSA
Uwaga. Komentarze stanowią prywatne opinie użytkowników. Jeśli uważasz, że któryś wpis naruszył prawo, zgłoś go do usunięcia.
Łapy pourywać!!!!
Dodany 14.03.2019, 20:49 przez Ania