AKTUALNOŚCI > KPP Brodnica > Pijana kierująca fiestą zatrzymana dzięki czujności świadków

Brodniccy policjanci zatrzymali 46-letnia kierującą fordem fiestą, która miała w organizmie ponad 2,5 promila alkoholu. Kobieta została wyeliminowana z drogi dzięki czujności świadków, którzy powiadomili policjantów.
Do zdarzenia doszło w minioną sobotę ( (16.03.) kilka minut po północy. Brodnicki dyżurny otrzymał zgłoszenie, że ul. Okrężną w Brodnicy, fordem fiestą jedzie prawdopodobnie pijana kierująca. Funkcjonariusze, którzy pojechali na miejsce wskazane w zgłoszeniu, przy ul. Okrężnej zauważyli zaparkowany pojazd z uruchomionym silnikiem, za kierownicą którego siedziała kobieta. Na widok oznakowanego radiowozu, kierująca próbowała przesiąść się z siedzenia kierowcy na siedzenie pasażera. Funkcjonariusze po otwarciu drzwi auta w którym siedziała kobieta, od razu wyczuli alkohol. Po zbadaniu stanu trzeźwości okazało się, że 46-latka ma ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie. W momencie kiedy policjanci wykonywali czynności z kierującą, na miejsce kontroli przyszli świadkowie, którzy potwierdzili, że to ta kobieta kierowała pojazdem. Brodniczanka została zatrzymana i przetransportowana do brodnickiej komendy, gdzie trafiła do policyjnego aresztu. Policjanci zatrzymali kobiecie prawo jazdy. Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości, 46-latka odpowie przed sądem. Grozi jej kara do 2 lat pozbawienia wolności.

źródło: KPP Brodnica

Dodano/zmodyfikowano: 18.03.2019, 10:30 , Komentarzy: 0, wyświetleń: 1968

KOMENTARZE DO ARTYKUŁU | + DODAJ KOMENTARZ | + DODAJ ZDJĘCIA DO TEGO NEWSA
Uwaga. Komentarze stanowią prywatne opinie użytkowników. Jeśli uważasz, że któryś wpis naruszył prawo, zgłoś go do usunięcia.