BRZOZY


AKTUALNOŚCI > Brodnica.net > Bezpłatne seanse Kinoteki w BDK

W związku z ogólnopolskim strajkiem nauczycieli, zapraszamy na seanse KINOTEKI BRODNICA!
Strajk, strajkiem, ale "porządek musi być" - jak powiadał Stanisław Grzesiuk w "Boso, ale w ostrogach".
Jeśli nie macie Państwo pomysłu, jak zagospodarować ten wolny czas swoim dzieciom, zapraszamy na familijne seanse do KINOTEKI BRODNICA.
Pamiętajcie tylko, proszę, że nie są to zajęcia opiekuńcze, a to oznacza, że dziecko musi być pod opieką osoby dorosłej, np. rodzica lub dziadka.
Celowo nie podajemy tytułów filmu, ponieważ nie wiemy, w jakim wieku będą dzieci, które nas ewentualnie odwiedzą. Repertuar dostosujemy do grupy wiekowej, na bieżąco. Więcej informacji na fb/kinotekabrodnica

9 kwietnia godz. 10.00 i 12.00
10 kwietnia godz. 9.00, 11.00 i 13.00

BDK

Dodano/zmodyfikowano: 08.04.2019, 21:58 , Komentarzy: 15, wyświetleń: 980

KOMENTARZE DO ARTYKUŁU | + DODAJ KOMENTARZ | + DODAJ ZDJĘCIA DO TEGO NEWSA
Uwaga. Komentarze stanowią prywatne opinie użytkowników. Jeśli uważasz, że któryś wpis naruszył prawo, zgłoś go do usunięcia.
Gdyby system edukacji w Polsce zamiast zasmiecać głowę, uczył, to nie potrzeba by było korepetycji. A tak biedni terro-ucitiele są zmuszanie do brania pieniędzy za korepetycje! No ale przecież wy nie strajkujecie o zmianę systemu nauczania tylko o 1000+, a to plasuje wad razem z patologią socjalną drenującą i tak kulawy budżet. Żal.pl
Dodany 16.04.2019, 09:48 przez Sprawiedliwy
Dziwię się rodzicom, że opluwając korepetycje (do których z resztą nikt ich nie zmusza)winą obarczają tylko nieudolnego, ich zdaniem, nauczyciela. Jesteście państwo absolutnie pewni, że wasze dziecko w mega skupieniu pracuje na wszystkich zajęciach i przyswaja to, co nauczyciele chcą im przekazać; nauczyć? W licznej klasie 1:24 bardzo łatwo jest się rozmarzyć, wyłączyć, odpłynąć; jednym słowem jałowo przejść nawet przez cały dzień. Czy to jest wina nauczyciela? Na korepetycjach 1:1 nie ma takiego luksusu i chcąc, nie chcąc musi się skupić, musi myśleć... Serio, nie wiedzieliście tego...???;-)
Dodany 15.04.2019, 22:44 przez Sprawiedliwa
Ja chcę się krótko ustosunkować do korepetycji. Po pierwsze, nie każdy uczeń z nich korzysta; po drugie rodzic często kupuje sobie nimi święty spokój, bo zamiast usiąść i pomóc swojemu dziecku, woli zapłacić. To oczywiste, że każdy chciałby mieć mądre, zdolne dziecko ale z jakiegoś powodu nie każdy je ma :-( Inną sprawą jest to, że bezstresowe wychowanie procentuje lenistwem, brakiem obowiązkowości i totalnym zmęczeniem. Ledwie przyjdą do szkoły już przed pierwszą lekcją są totalnie zmęczeni. GDYBY NIE BYŁO CHĘTNYCH, NIE BYŁOBY KOREPETYCJI!!! Genialnie proste, prawda :-)
Dodany 15.04.2019, 22:27 przez Rzeczywistość
Mnie podstaw czytania i pisania nauczyli rodzice. Później była szkoła. Na szczęście trafiłem na nauczycieli z powołania a nie roszczeniowych terrorystów którym nie przeszkadza beton edukacyjny tylko po prostu żądają kasy! Nie potrzeba reform a za 1000+ wszystko będzie od razu tak piękne że nagle zachce się wam uczyć!? Każdy chce zarabiać więcej i nikt temu nie przeczy. Przegięliście pałę strajkiem w takim okresie i musicie liczyć się z niezadowoleniem społecznym. Strajk mozna było zrobić we wrześniu.
Dodany 15.04.2019, 21:51 przez sprawiedliwy
Te komentarze to po prostu żenada wstyd ! Jednak ktoś was nauczył pisać czytać i liczyć Najważniejsze że wam się należą ++++ i nikomu więcej Płaca za pracę godziwa!
Dodany 15.04.2019, 20:34 przez żaba
@Ania. Widzisz,jest jeden mały problem. Każdy z nas ma wśród znajomych czy rodziny wielu nauczycieli i po prostu widać jak oni pracują. Widzimy ich podejście do pracy i uczniów. Widzimy ich ilość wolnego , gdy oni jeżdżą ciągle na wycieczki a nam brakuje urlopu. Wiemy także jakimi ludźmi są prywatnie, możesz wierzyć lub nie ale niektórym zabroniłbym wykonywania zawodu nauczyciela i zbliżania się do dzieci po tym co mówią i robią po alkoholu. O tym jakimi są klientami nauczyciele gdy wykonuje dla nich pracę nie wspomnę. Bardziej chamskich, roszczeniowych i niesłownych klientów ze świecą szukać
Dodany 14.04.2019, 12:14 przez sprawiedliwy
A wiecie, że nauczyciele mają czterdziestogodzinny tydzień pracy? Bo pensum to coś innego, a wymiar czasu pracy to coś innego. No tak, ale kto by sprawdzał. Lepiej pluć, bo łatwiej. Zdajcie sobie sprawę, że czytać mogą to dzieci, młodzież, że nie wspomnę, że pójdą do szkoły i z chęcią powtórzą nauczycielom.
Dodany 13.04.2019, 19:06 przez Ania
transformers.. masz rację, jak przyjedzie chłopina, który pracuje po kilkanaście godzin dziennie i raptem kupił sobie po 20 latach harówy jakiegoś "dziada"i przyjeżdża do ciebie do naprawy, to bierz od niego bez "vatu", a jak przyjedzie "uczyciel", to bierz cenę jakbyś wymienił pół samochodu.Oni też korepetycji dziecku za darmo nie dadzą.
Dodany 09.04.2019, 21:20 przez jojo
@nie nauczyciel-Ja wykształciłem się w zawodzie w którym mam przyszłość,jestem mechanikiem. Obiecuje każdemu nauczycielowi że szybko odda wyżebrane pieniądze z moich podatków u mnie w warsztacie. Za czas który zamiast pracować zmarnowałem zajmując się dziecmi które powinny byc w tym momencie w szkole zaplaci każdy belfer który zawita u mnie ze swoim nowym autkiem kupionym za 1000+. Ja pracuje 10-14h dziennie , użeram się z wrednymi, chcącymi auto na wczoraj, klientami a po powrocie do domu zamawiam części ,robię rachunki ,uczę się schematów czy napraw najnowszych modeli aut itp Zamieńmy się!
Dodany 09.04.2019, 16:14 przez transformers
@nie nauczyciel, a jak rodzic ma być nieroszczeniowy skoro aby dziecko dało sobie radę w szkole to musi dzieciaka na korepetycje posyłać?
Dodany 09.04.2019, 11:26 przez filipek
To proszę pracować jako nauczyciel i wypełniać te papiery i pracować z tymi dziećmi i bardzo roszczeniowymi rodzicami. Nie zazdroszczę. Trzeba się było wykształcić i pracować jako nauczyciel. Ale większość osób potrafi tylko krytykować przy tym nic nie robiąc - norma jeżeli chodzi o Polaków.
Dodany 09.04.2019, 11:21 przez Dorota - nie nauczyciel
40 godzinny tydzień pracy dla nauczycieli, 20 godzin przy tablicy i 20 godzin na uzupełnienie papierków sprawdzanie zeszytów sprawdzianów, do dyspozycji dyrektora na zastępstwa czy zajęcia dodatkowe. Kazdy nauczyciel 8 godzin dziennie w miejscu pracy i skonczy sie problem, wtedy mogą zarabiać 1000zl więcej! A te nieroby od wf-u na pol etatu i polowa pensji bo oni sprawdzianow i zeszytow sprawdzac nie musza, nie robia nic absolutnie nic. Dają piłkę i grajcie, a sami pogaduszki godzinami sobie urządzają.
Dodany 09.04.2019, 08:45 przez Tak to widzę
Za moich czasów to strajki organizowali się oddolnie, najpierw pracownicy się organizowali potem szli wyżej i dopiero oglądano strajk. A teraz szefostwo związkowe ogłasza strajk propozycja wychodzi z gory i zaprasza dopiero nauczycieli i wciąga do swojej gry politycznej pracowników szczując ich 1000zł . CYRK NA KÓŁKACH
Dodany 09.04.2019, 08:20 przez Bogdan
Wstyd Panie i Panowie nauczyciele, jaki przyklad dajecie dzieciom i mlodziezy?Ogarnijcie sie,zawsze mozecie zmienic zawod i popracowac np.w kasie w supermarkiecie,zarobicie napewno wiecej
Dodany 08.04.2019, 22:55 przez Brodniczanka
Normalnie jaja! Kącik wzajemnej ,państwowej,adoracji! Nieroby jak wam się zawód nauczyciela nie podoba to przebranżowić się na kasjerkę do biedronki. Wstyd! I jeszcze wszyscy muszą latać w okół dzieciaków bo się Ynteygenji zachciało strajkować!
Dodany 08.04.2019, 22:25 przez sprawiedliwy