baner Szkolenia

AKTUALNOŚCI > KPP Brodnica > Pijany kierowca obiecał wręczyć policjantom łapówkę

Do 10 lat pozbawienia wolności, grozi 47-letniemu mieszkańcowi gminy Świedziebnia, który w stanie nietrzeźwości kierował samochodem. Mężczyzna za odstąpienie od czynności służbowych, obiecał policjantom po 2 tys. łapówki. Kierowca trafił do policyjnego aresztu, Miał ponad promil alkoholu w organizmie.
Wczoraj (16.04.) policjanci ruchu drogowego z Brodnicy, patrolując miejscowość Świedziebnia, zatrzymali do kontroli drogowej passata, którego kierowca nie włączył świateł mijania. Podczas kontroli drogowej funkcjonariusze wyczuli od mężczyzny alkohol. Po badaniu alkotestem okazało się, że 47-latek ma ponad promil alkoholu w organizmie. Mężczyzna został zatrzymany. Mieszkaniec gminy Świedziebnia, chciał załatwić sprawę "polubownie". W zamian za odstąpienie od czynności służbowych, obiecał policjantom po 2 tys. złotych łapówki. Funkcjonariusze poinformowali zatrzymanego, że właśnie popełnił kolejne przestępstwo, za które będzie musiał odpowiedzieć przed sądem. 47—latek stracił już prawo jazdy i trafił do policyjnego aresztu. Za obietnicę wręczenia korzyści majątkowej w zamian za odstąpienie od czynności służbowych, kodeks karny przewiduje karę do 10 lat pozbawienia wolności. Mężczyzna odpowie również za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości.

źródło: KPP Brodnica

Dodano/zmodyfikowano: 17.04.2019, 10:57 , Komentarzy: 0, wyświetleń: 1329

KOMENTARZE DO ARTYKUŁU | + DODAJ KOMENTARZ | + DODAJ ZDJĘCIA DO TEGO NEWSA
Uwaga. Komentarze stanowią prywatne opinie użytkowników. Jeśli uważasz, że któryś wpis naruszył prawo, zgłoś go do usunięcia.