Dekada

baner KALENDARZE

AKTUALNOŚCI > Kontakt Brodnica.net > Młodzież z Hufca Pracy sadzi drzewa dla Ziemi

Uczestnicy Hufca Pracy w Brodnicy 16 kwietnia zorganizowali akcję Sadzimy rośliny dla Ziemi. Przyświecał jej szczytny cel ochrony środowiska naturalnego i ograniczenie jego zanieczyszczeń. Już dzieci w szkole podstawowej uczą się, że drzewa są doskonałym "pochłaniaczem" dwutlenku węgla z atmosfery przez co w znaczny sposób łagodzą efekt cieplarniany i stabilizują klimat na Ziemi. Drzewa produkują też największą spośród wszystkich roślin lądowych ilość substancji organicznych, które są pokarmem dla ludzi i zwierząt oraz głównym budulcem ich ciał. Rośliny drzewiaste stanowią najważniejszy składnik lasów, tworzą środowisko życia dla wielu gatunków roślin i zwierząt. Ich obecność i stan zdrowia ma wpływ na różnorodność biologiczną środowiska naturalnego.
Sadzenia drzew należy organizować zwykle w miesiącach IX-X oraz III-IV. Lokalizacja wybrana została na podstawie rekomendacji nadleśnictwa w Brodnicy, które z chęcią wspomogło młodzież z Hufca w tym szczytnym celu. Akcję sadzenia drzewek poprzedziła zbiórka makulatury, bo w końcu źródłem papieru jest… las. Zbierając makulaturę chronimy lasy. Jedna tona makulatury daje tyle papieru, co 17 drzew! A to nie wszystko. Wykorzystując makulaturę, oszczędzamy wodę (potrzebną do produkcji papieru) i zmniejszamy zanieczyszczenie powietrza przez papiernie.

Anna Grążawska - wychowawca Hufca Pracy w Brodnicy

źródło: Informacja przesłana zgodnie z zasadami obowiązującymi w dziale KONTAKT BRODNICA.NET

Dodano/zmodyfikowano: 18.04.2019, 11:48 , Komentarzy: 0, wyświetleń: 669

KOMENTARZE DO ARTYKUŁU | + DODAJ KOMENTARZ | + DODAJ ZDJĘCIA DO TEGO NEWSA
Uwaga. Komentarze stanowią prywatne opinie użytkowników. Jeśli uważasz, że któryś wpis naruszył prawo, zgłoś go do usunięcia.