baner CUK

AKTUALNOŚCI > Starostwo Powiatowe > Seniorzy mistrzowsko deklamowali

W Gminnym Ośrodku Kultury w Osieku 10 kwietnia zorganizowany został VII Powiatowy Konkurs Recytatorski Seniorów "Śpieszmy się kochać ludzi…". Na scenie o mistrzowskie tytuły i trofea ufundowane przez Powiat Brodnicki walczyli członkowie klubów, kół seniora i organizacji emerytów z terenu powiatu.

Zmagania seniorów z żywym słowem odbyły się w dwóch dyscyplinach. W jednej rywalizowali o tytuł "Mistrza Recytacji", w drugiej o tytuł "Mistrza Czytania".
Pierwsze miejsce wśród recytatorów i zaszczytny tytuł zdobyła Kazimiera Badaczewska z Klubu "Złote Kłosy" w Jabłonowie Pomorskim. Drugą nagrodę wywalczyła Joanna Zięciak z Polskiego Związku Emerytów Rencistów i Inwalidów - Klubu "Wesołe Kumoszki" Brodnica. Trzecią nagrodę przyznano Sabinie Łukaszewskiej z Koła Seniora "Serce na Dłoni" w Osieku. Wyróżnienia w tej kategorii otrzymały panie: Jadwiga Wieczyńska z Polskiego Związku Emerytów Rencistów i Inwalidów - Klubu "Wesołe Kumoszki" Brodnica oraz Henryka Sędzik z Klubu "Brodniczanka".
Tytuł "Mistrza Czytania" zdobyła Halina Bartoszewska, reprezentująca Polski Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów Klub "Wesołe Kumoszki" Brodnica. Druga nagroda przypadła Jadwidze Cieplińskiej z Koło Seniora "Serce na Dłoni" w Osieku, a trzecia - Krystynie Mazanowskiej z Klubu "Tęcza" w Radzikach Dużych.

źródło: Starostwo Powiatowe

Dodano/zmodyfikowano: 19.04.2019, 14:32 , Komentarzy: 0, wyświetleń: 295

KOMENTARZE DO ARTYKUŁU | + DODAJ KOMENTARZ | + DODAJ ZDJĘCIA DO TEGO NEWSA
Uwaga. Komentarze stanowią prywatne opinie użytkowników. Jeśli uważasz, że któryś wpis naruszył prawo, zgłoś go do usunięcia.