baner Szkolenia

AKTUALNOŚCI > KPP Brodnica > Bezpieczny weekend Wielkanoc - podsumowanie policyjnych działań

W związku ze Świętami Wielkanocnymi od piątku (19.04.) brodniccy policjanci prowadzili wzmożone działania "Bezpieczny weekend - Wielkanoc". Funkcjonariusze podczas służby kontrolowali prędkość przemieszczających się pojazdów, stan trzeźwości kierowców, prawidłowość przewożenia dzieci w fotelikach oraz bacznie zwracali uwagę na inne wykroczenia popełniane przez kierowców.
Od piątku (19.04.) od wczesnych godzin rannych do wczoraj (22.04.) do godz. 22.00 brodniccy policjanci prowadzili wzmożone działania "Bezpieczny weekend-Wielkanoc". Funkcjonariusze podczas pełnionej służby na drogach oprócz kontroli prędkości sprawdzali:
- trzeźwość kierowców,
- stan techniczny pojazdów,
- prawidłowość przewożenia w pojeździe pasażerów, korzystanie z pasów bezpieczeństwa podczas jazdy, przewożenie dzieci w fotelikach i ilość osób w pojeździe,
- oświetlenie zewnętrzne pojazdów.

Policjanci zwracali również uwagę na pieszych uczestników ruchu drogowego, poruszających się po drodze i posiadanie przez nich elementów odblaskowych poza obszarem zabudowanym.

Podczas świątecznego weekendu, brodniccy policjanci skontrolowali 296 kierujących pojazdami, tylu samo kierowców zostało poddanych badaniu alkotestem. Funkcjonariusze zatrzymali 3 nietrzeźwych kierujących, ujawnili 237 wykroczeń w ruchu drogowym, w tym 11 popełnionych przez pieszych uczestników ruchu drogowego, 37 wykroczeń popełnionych przez kierujących wobec pieszych, 10 wykroczeń popełnionych przez rowerzystów. 142 uczestników ruchu drogowego zostało ukaranych mandatami karnymi. 122 kierujących pojazdami przekroczyło dozwoloną prędkość, 91 osób zostało pouczonych, skierowano 4 wnioski do sądu o ukaranie. Funkcjonariusze zatrzymali 3 prawa jazdy kierowcom, którzy przekroczyli dozwoloną prędkość w obszarze zabudowanym o ponad 50 km/h. W trakcie działań, na terenie powiatu brodnickiego nie doszło do żadnego wypadku drogowego, natomiast zaistniało 6 kolizji drogowych, są to o 3 zdarzenia mniej w porównaniu do zeszłorocznych działań świątecznych.

Aktywne działanie brodnickich policjantów przyczyniło się do tego, że na terenie powiatu brodnickiego nie doszło do żadnego poważnego zdarzenia drogowego.
Zarówno tegoroczne, jak i zeszłoroczne święta na drogach powiatu brodnickiego można uznać za bezpieczne.

źródło: KPP Brodnica

Dodano/zmodyfikowano: 23.04.2019, 10:57 , Komentarzy: 0, wyświetleń: 868

KOMENTARZE DO ARTYKUŁU | + DODAJ KOMENTARZ | + DODAJ ZDJĘCIA DO TEGO NEWSA
Uwaga. Komentarze stanowią prywatne opinie użytkowników. Jeśli uważasz, że któryś wpis naruszył prawo, zgłoś go do usunięcia.