MOJA CUK

AKTUALNOŚCI > KPP Brodnica > Stracili prawo jazdy za przekroczenie prędkości

Nadmierna prędkość jest jedną z głównych przyczyn wypadków drogowych, niestety często najtragiczniejszych w skutkach. W ostatnich dniach, podczas działań "Bezpieczny weekend Wielkanoc"- brodniccy policjanci zatrzymali trzech kierowców, którzy przekroczyli dozwoloną prędkość o ponad 50km/h. Wszyscy stracili uprawnienia do kierowania pojazdami.

W miniony piątek (19.04.) w miejscowości Łaszewo policjanci ruchu drogowe z Brodnicy zatrzymali prawo jazdy 38-letniemu kierującemu renault, który przejeżdżał przez miejscowość z prędkością 103 km/h. Tym samym przekroczył dopuszczalną prędkość o 53 km/h.
Następnego dnia (20.04.) uprawnienia do kierowania pojazdami mechanicznymi stracił 46-letni kierowca suzuki, zatrzymany do kontroli drogowej przy ul. Al. Piłsudskiego. Mieszkaniec powiatu brodnickiego przekroczył dozwoloną prędkość o 61 km/h.
Kolejny kierowca stracił prawo jazdy w poniedziałek rano (22.04.). Mężczyzna został zatrzymany do kontroli drogowej w Brodnicy, przy ul. Sikorskiego. 38-latek, kierując mercedesem przekroczył dozwoloną prędkość o 51 km/h.
Policjanci wobec kierowców przekraczających dozwoloną prędkość nie stosują, a także nie będą stosować "taryfy ulgowej". Wszystkim kierowcom, którzy przekroczyli prędkość w obszarze zabudowanym o więcej niż 50 km/h zostały zatrzymane uprawnienia do kierowania pojazdami. Kierowcy ponieśli również konsekwencje w postaci nałożonych wysokich mandatów karnych, a na ich konta "wpłynęły" punkty karne.
Przypominamy, że nadmierna prędkość jest jedną z głównych przyczyn wypadków drogowych, w których giną ludzie. Apelujemy do kierowców o zdjęcie nogi z gazu oraz ostrożną jazdę!

źródło: KPP Brodnica

Dodano/zmodyfikowano: 23.04.2019, 11:14 , Komentarzy: 2, wyświetleń: 605

KOMENTARZE DO ARTYKUŁU | + DODAJ KOMENTARZ | + DODAJ ZDJĘCIA DO TEGO NEWSA
Uwaga. Komentarze stanowią prywatne opinie użytkowników. Jeśli uważasz, że któryś wpis naruszył prawo, zgłoś go do usunięcia.
Brawo Policja, tak trzymać!
Dodany 24.04.2019, 00:42 przez antywiocha
a 18stka za betoniarnią to dopiero wyścigi plus ułomy na jednośladach z rozklekotanymi tłumikami
Dodany 23.04.2019, 15:54 przez autobus