baner Baner

AKTUALNOŚCI > Starostwo Powiatowe > Geograf na ogólnopolską miarę

Karol Bartnicki, uczeń I Liceum Ogólnokształcącego imienia Filomatów Ziemi Michałowskiej w Brodnicy, został finalistą Ogólnopolskiej Olimpiady Geograficznej. Finał rywalizacji najlepszych młodych geografów odbył się w Kołobrzegu.

O sukcesach Karola na etapie regionalnym informowaliśmy w lutym tego roku. Wówczas trafił do grona najlepszych uczniów geografii województwa kujawsko-pomorskiego, wcześniej przechodząc przez etapy wstępne konkursu.
Olimpijskim sukcesem na poziomie krajowym brodnicki licealista otworzył sobie drogę na liczne kierunki studiów w uczelniach całej Polski z pominięciem etapu rekrutacji. Udział w finale ogólnopolskim zapewnił mu także uznanie matury z geografii za zdaną na poziomie rozszerzonym, z wynikiem 100 proc.
To już kolejny udział Karola Bartnickiego w Olimpiadzie Geograficznej. W ubiegłym roku szkolnym został on Mistrzem Mapy Powiatu Brodnickiego. Wysoki poziom wiedzy Karola cieszy społeczność I LO w Brodnicy. Potwierdza, że szkoła im. Filomatów Ziemi Michałowskiej to najlepszy wybór na drodze edukacji geograficznej w naszym powiecie. Karolowi gratulujemy sukcesu i życzymy dalszej naukowej satysfakcji. Warto przypomnieć, że Karol jest również stypendystą Programu "Prymus Pomorza i Kujaw".

źródło: Starostwo Powiatowe

Dodano/zmodyfikowano: 28.04.2019, 12:36 , Komentarzy: 0, wyświetleń: 407

KOMENTARZE DO ARTYKUŁU | + DODAJ KOMENTARZ | + DODAJ ZDJĘCIA DO TEGO NEWSA
Uwaga. Komentarze stanowią prywatne opinie użytkowników. Jeśli uważasz, że któryś wpis naruszył prawo, zgłoś go do usunięcia.