MOJA CUK

AKTUALNOŚCI > Brodnica.net > Koncert Ryszarda Rynkowskiego

18 maja, o godz. 18.00 zapraszamy do BDK na koncert Ryszarda Rynkowskiego.

Muzyka, który od lat związany jest z Pojezierzem Brodnickim nikomu chyba przedstawiać nie trzeba. Jego chropowaty głos znamy z takich przebojów, jak: "Nie budźcie marzeń ze snów", "Wypijmy za błędy", "Dziewczyny lubią brąz" i wielu, wielu innych.
Ryszard Rynkowski jest wielokrotnym laureatem festiwalu piosenki w Opolu, a także festiwali w Bratysławie i Cesme. W 1991 roku ukazała się pierwsza solowa płyta wokalisty – "Szczęśliwej drogi już czas". Kompozycje Rynkowskiego do tekstów głównie Jacka Cygana, spotkały się ze znakomitym przyjęciem.
W 1997 ukazała się płyta "Jawa", a już rok później jej wzbogacona reedycja. Natomiast w listopadzie 2000 na rynku znalazł się album "Dary losu". Wiele piosenek tam zawartych stało się przebojami: "Dziewczyny lubią brąz", piosenka z filmu "Prawo Ojca" – "Widzisz Marto". Kolejny krążek wokalisty "Intymnie" – ukazał się w grudniu 2001, a już w marcu pokrył się złotem.

W 2003 roku na sklepowe półki trafił album "Ten Typ Tak Ma". Na płycie znalazło się dziesięć premierowych utworów, w tym singiel tytułowy. Kolejny raz z Ryszardem Rynkowskim współpracował Jacek Cygan, który jest autorem tekstów do wszystkich kompozycji. Materiał nagrywano w Wielkiej Brytanii, w słynnym studio Graceland pod Manchesterem. Płyta zarejestrowana została z amerykańskimi muzykami sesyjnymi na co dzień występującymi z Joe Cockerem (Deric Dyer, Nick Milo, Jack Bruno) oraz Tiną Turner (Dale Davis).
W maju 2011 roku światło dzienne ujrzała płyta zatytułowana po prostu "Ryszard Rynkowski", na której znalazły się wybrane przez artystę, jego ulubione kompozycje, zaaranżowane na nowo. Dodatkowo, na płycie znalazły się dwa utwory z repertuaru innych wykonawców: "Nie pytaj o Polskę" Grzegorza Ciechowskiego oraz "Imagine" Johna Lenona.
Oficjalna strona: www.rynkowski.art.pl

BILETY 50 PLN (sekretariat BDK)

BDK

Dodano/zmodyfikowano: 28.04.2019, 13:32 , Komentarzy: 7, wyświetleń: 862