baner Mieszkanie

AKTUALNOŚCI > Starostwo Powiatowe > Walne zebrania spółek wodnych

W marcu i kwietniu odbyły się w powiecie brodnickim walne zgromadzenia członków spółek wodnych podsumowujące działalność w 2018 r. Ich przeprowadzenie było warunkiem ubiegania się o dotację podmiotową z budżetu państwa.

Na terenie powiatu brodnickiego działają cztery spółki wodne: Gminna Spółka Wodna w Gminie Brodnica, Gminna Spółka Wodna w Osieku, Spółka Wodna w Mieście i Gminie Jabłonowo Pomorskie oraz Gminna Spółka Wodna w Bobrowie.
Podczas walnych zgromadzeń przedstawiono sprawozdania finansowe oraz sprawozdania z działalności zarządów spółek, a także przeprowadzonych prac konserwacyjnych urządzeń melioracyjnych. Zarządom udzielono absolutorium. Ustalano też plan pracy na 2019 rok oraz wysokość składek członkowskich.
Odbycie walnych zebrań było warunkiem do ubiegania się o dotacje z budżetu województwa na realizację zaplanowanych zadań. Spośród czterech działających w powiecie brodnickim spółek wnioski o dotacje wszystkie za wyjątkiem spółki z gminy Brodnica, która nie spełniła warunków w wyznaczonym terminie.
Na walnym zebraniu GSW w Gminie Brodnica przeprowadzono wybory uzupełniające do zarządu i komisji rewizyjnej. Z kolei członkowie Spółki Wodnej w Osieku podnieśli składkę członkowską, natomiast w Jabłonowie Pomorskim podjęli decyzję o jej obniżeniu. Warto podkreślić, że w każdej z wymienionych gmin spółki działają przy znaczącej pomocy finansowej i merytorycznej gminnych samorządów.


źródło: Starostwo Powiatowe

Dodano/zmodyfikowano: 30.04.2019, 08:50 , Komentarzy: 2, wyświetleń: 474

KOMENTARZE DO ARTYKUŁU | + DODAJ KOMENTARZ | + DODAJ ZDJĘCIA DO TEGO NEWSA
Uwaga. Komentarze stanowią prywatne opinie użytkowników. Jeśli uważasz, że któryś wpis naruszył prawo, zgłoś go do usunięcia.
Komuna wraca.
Dodany 04.05.2019, 19:22 przez Kacyk
Nowy komuszy pisowski wymysł na stanowiska dla nierobów.
Dodany 30.04.2019, 09:11 przez Rolnik