baner CUK

AKTUALNOŚCI > KPP Brodnica > Bezpieczny majowy weekend

Długi majowy weekend przed nami. Wielu z nas czas wolny od pracy wykorzystuje na odpoczynek, wyjazdy i różne formy aktywności fizycznej. Nad bezpieczeństwem podróżujących, jak co roku będą czuwać brodniccy policjanci.

Przed nami długi majowy weekend, a co się z tym wiąże, większość osób ten czas spędzi na podróżach i wypoczynku. Od dzisiejszego popołudnia (30.04.) ruszają wzmożone działania pn. "Bezpieczny majowy weekend", które mają na celu przede wszystkim zapewnienie bezpieczeństwa i porządku w ruchu drogowym podczas wzmożonych przejazdów wynikających z długiego majowego weekendu, jak również ograniczenie tragicznych wypadków drogowych. Podczas działań policjanci ruchu drogowego czuwać będą nad bezpieczeństwem podróżnych. Brodniccy policjanci kontrolować będą trzeźwości kierowców, baczną uwagę zwracać będą na wykroczenia szczególnie te najbardziej niebezpieczne jak przekraczanie dozwolonej prędkości, nieprawidłowe wyprzedzanie, omijanie i wyprzedzanie pojazdów przed i na przejściach dla pieszych. Policjanci podczas kontroli sprawdzać będą również, czy kierowcy oraz pasażerowie stosują się do obowiązku korzystania z pasów bezpieczeństwa, a także czy dzieci przewożone są w fotelikach.

Podczas majowego weekendu brodniccy policjanci będą również zwracać uwagę na pieszych poruszających się po zmroku bez elementów odblaskowych jak i tych, którzy popełniają inne wykroczenia m.in. przechodzących poza wyznaczonymi przejściami.

Policjanci przypominają i apelują do wszystkich uczestników ruchu drogowego o zachowanie ostrożności i rozwagę podczas podróży samochodem, spacerów, czy wycieczek rowerowych. Pamiętajmy, że w dużej mierze nasze bezpieczeństwo zależy od naszego zachowania. Podczas prowadzonych działań policjanci bezwzględnie będą karać osoby rażąco naruszające zasady bezpieczeństwa i eliminować z drogi nietrzeźwych kierujących.

Życzymy pogodnego i przede wszystkim bezpiecznego weekendu.

źródło: KPP Brodnica

Dodano/zmodyfikowano: 30.04.2019, 10:07 , Komentarzy: 0, wyświetleń: 499

KOMENTARZE DO ARTYKUŁU | + DODAJ KOMENTARZ | + DODAJ ZDJĘCIA DO TEGO NEWSA
Uwaga. Komentarze stanowią prywatne opinie użytkowników. Jeśli uważasz, że któryś wpis naruszył prawo, zgłoś go do usunięcia.