baner Tablice2

AKTUALNOŚCI > Brodnica.net > V Brodnicki Zlot Pojazdów Zabytkowych

Zapraszamy na V Brodnicki Zlot Pojazdów Zabytkowych. 19 maja ulicami miasta przejadą niesamowite auta z minionej epoki. Przez cztery lata można było podziwiać ponad 750 pojazdów z Polski i zagranicy. W tegorocznej edycji przygotowano dodatkową niespodziankę.

Wyjątkowe pojazdy, rodzinna atmosfera i mnóstwo atrakcji - tak w kilku słowach organizatorzy określają Brodnicki Zlot, który na stałe wpisał się w kalendarz imprez na pojezierzu brodnickim.

- W tym roku, specjalnie dla Państwa, przyjedzie na nasz Zlot legendarny pojazd CWS T-1 Orzeł Biały!
Słowem wyjaśnienia, jest to pierwszy polski samochód osobowy, który był produkowany od 1927 roku.
Pojazd został skonstruowany przez inż. Tadeusza Tańskiego. Jego silnik wyprzedzał swoją epokę, ponieważ nie posiadano w tamtym czasie odpowiedniego paliwa, by wydobyć z niego właściwej mocy! Ponadto wszelkie naprawy wykonywano w tym pojeździe przy użyciu kilku narzędzi. Wystarczył klucz r.17, wkrętak oraz klucz do świec! Dziś brzmi to jak abstrakcja.
CWS T-1 już 19.05 na V Brodnickim Zlocie Pojazdów Zabytkowych. Warto w ten dzień być z nami!Zapraszamy! - informują organizatorzy

Osoby, które chcą zgłosić swoje auto, mogą to zrobić do 18 maja pod adresem zlotautbrodnica@gmail.com lub tel. 786 472 008. Udział w zlocie jest darmowy, a dla każdego zarejestrowanego pojazdu przewidziany jest upominek oraz nagrody dla pojazdów w kilku kategoriach. Ponad to mnóstwo atrakcji dla dzieci, grill, wojskowa grochówka, a także wystawa kolekcjonerów.


Start godz. 12.00 - Firma "CeraKo", ul. Podgórna 65, 87-300 Brodnica
Zapraszamy

Zapowiedź w TVP 1 Teleekspress

"Pierwszy Brodnicki Zlot Pojazdów Zabytkowych odbył się 30 maja 2015 r. Jego pomysłodawcą i organizatorem jest miłośnik motoryzacji z czasów PRL, Radny Rady Miejskiej w Brodnicy oraz właściciel firmy "CeraKo" - Jan Kowalski. Podczas inaugurującego Zlotu do Brodnicy przyjechało ponad 120 pojazdów, co zdecydowanie przerosło nawet najlepsze oczekiwania organizatorów. Wyjątkowe pojazdy, rodzinna atmosfera i mnóstwo atrakcji - tak w kilku słowach można określić Brodnicki Zlot Pojazdów Zabytkowych, który na stałe wpisał się w kalendarz imprez kulturalnych na pojezierzu brodnickim. Do tej pory, w ciągu czterech edycji, odwiedziło nas ponad 750 pojazdów z Polski i zagranicy."

Uzupełnienie (08.05.2019, 17:30)
W tym roku organizatorzy przygotowali niespodzianki dla uczestników:
- wyłonione zostaną 3 najpiękniejsze samochody i motocykle Zlotu,
- kierowca, który przejedzie najdłuższą drogę na Zlot swoim pojazdem otrzyma 25 l paliwa,
- nagrodzona zostanie osoba, która przyprowadzi na Zlot największą liczbę pojazdów,
- specjalna nagroda powędruje do osoby, która przyjedzie na Zlot w najciekawszym przebraniu z epoki swojego pojazdu.
Do wygrania m.in. 30 minutowy przelot nad Brodnicą.

Dodano/zmodyfikowano: 19.05.2019, 10:49 , Komentarzy: 13, wyświetleń: 5062

KOMENTARZE DO ARTYKUŁU | + DODAJ KOMENTARZ | + DODAJ ZDJĘCIA DO TEGO NEWSA
Uwaga. Komentarze stanowią prywatne opinie użytkowników. Jeśli uważasz, że któryś wpis naruszył prawo, zgłoś go do usunięcia.
Do przez ,włażenie komuś w ,D,wcale nie oznacza jaki jesteś inteligentny no i troskliwy , ja nic nie mam przeciw panu Kowalskiemu a co kol wiek do jego rodziny, po prostu pozwoliłem sobie trochę po żartować , jeśli kogoś obraziłem to przepraszam ,ale nie ciebie .
Dodany 20.05.2019, 18:04 przez CBR
Grażyno , nic przeciw zlotowi , tylko proszę sobie wyobrazić, gdyby w tym galimatiasie stało się coś strasznego n.p. pożar ,czy eksplozja jakiegoś zbiornika z gazem ,jak z tego szczęśliwie wybrnąć ? ani dróg awaryjnych , nawet niema oznakowania ewakuacji , ,wszystko pięknie jak jest ok,ale wypadki się zdarzają ,takie coś powinno odbywać się na wielkim placu z odpowiednimi warunkami bezpieczeństwa .Pozdrawiam .
Dodany 20.05.2019, 15:47 przez Jurek
Do CBR. Czy pracuje Pan Kowalski, czy nie to jego sprawa. O zainteresowanie Jego Osobą w przyszłości się nie martw. Ma wspaniałą Rodzinę, czego widocznie Tobie brakuje. Nie bądź zazdrosny o działania drugiej osoby, która poświęca swój cenny czas dla drugich. Ty tylko marudzisz i czepiasz się wspaniałego i dobrego człowieka.
Dodany 20.05.2019, 11:14 przez ......
Szczytem księgowości w motoryzacji jest Wiliams (F1) ?
Dodany 19.05.2019, 22:50 przez kala
Wyjątkowe pojazdy, duże zainteresowanie dorosłych, młodzieży. i dzieci. Podziękowania dla p. Kowalskiego i organizatorów. WIELKIE DZIĘKI
Dodany 19.05.2019, 21:21 przez Grażyna Lewandowska
Legendy PRL, hm. Sentyment i powrót do ko'muny czego wystrzega się PIeS. Łabędź odrzuci działacza na region brodnicki i znów zostanie sam. Piotrek skręci film i będzie ok. Dajcie darmową kaszankę a frekwencja będzie duża. Powodzenia.
Dodany 10.05.2019, 22:03 przez ANTEK8
Ja podziwiam pana Kowalskiego ,jak długo jeszcze będzie bez robotnym , to prawda że coś trzeba robić , raz reklamować skrzynkę gazową , to stare auta ,a jeszcze trochę ,to sam będzie się reklamował jako stary zabytek ,zobaczymy kto się nim zainteresuję , co prawda reklama to dzwignia handlu .a jak się zjadą to coś kupią , antkowska głowa nie od parady .
Dodany 10.05.2019, 12:47 przez CBR
do Kanonik emeryt...kwalifikujesz się na pacjenta p. dr. Obertaniec. Zgłoś się do p. dr. .. pomoże ci.
Dodany 10.05.2019, 12:12 przez jojo
Super pomysł,wielkie brawa,dzięki p.Kowalskiemu możemy podziwiać pojazdy które miały duszę,były tworzone przez inżynierów a nie przez księgowych.Szanujcie ludzi którzy chcą coś robić,organizować a nie tylko siedzieć i narzekać na wszystko.
Dodany 07.05.2019, 17:33 przez miłośnik moto
Za tydzień w iławie piknik lotniczy .... w brodnicy ..w majówkę nic sie nie dzieje ...
Dodany 03.05.2019, 13:24 przez lipa jak co roku
pisowskie rozdwojenie jaźni, pisowscy hahaha
Dodany 03.05.2019, 10:55 przez prl
Kanonik emeryt , zacofany komuchu , gołym okiem widać że ci ktoś sierpem i młotem straszył , lub jeszcze czujesz ormowski beret na łbie ,być może już się z tego nie wyzwolisz do osranej śmierci ,współczuję bo jestem człowiekiem.
Dodany 02.05.2019, 16:31 przez Emeryt
Co Ci pisowcy mają z tym prlem 2sztscy za jarkaczem wierzą w ten komunistyczny relikt i to przywołują
Dodany 02.05.2019, 14:38 przez Kanonik emeryt