baner
Tablice2

AKTUALNOŚCI > Starostwo Powiatowe > Jubileuszowe śpiewanie w Świedziebni

Ponad 30 zespołów w ciągu minionej dekady zaprezentowało się na Festiwalu Piosenki "Wspomnień Czar", organizowanym w Świedziebni. Dziesiątą, jubileuszową imprezę, której tematem przewodnim było "Co nam w duszy gra", świętowało występem na estradzie w miejscowej szkole kilkunastu wykonawców.
Festiwal zorganizowany został przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Świedziebni wraz z jej dyrektorką Mariolą Bejger, która zaprezentowała swój talent retoryczny w roli prowadzącej imprezę, oraz chór "Arioso" pod kierownictwem emanującej temperamentem muzycznym dyrygentki Małgorzaty Lutowskiej.

- W ciągu tych minionych dziesięciu lat nawiązały się sympatie, zacieśniła się współpraca pomiędzy śpiewającymi uczestnikami festiwalu, a niepowtarzalna atmosfera, jaka towarzyszy festiwalowi w Świedziebni, jest często wspominana i przywoływana - podsumowała Mariola Bejger.

Warto dodać, że w ciągu minionej dekady, na festiwalu w Świedziebni - oprócz chóru Arioso, który z racji obowiązków współorganizatora i gospodarza uczestniczył za każdym razem - dziewięciokrotnie wystąpił Zespół "Wszyscy Razem" z Brzozia, siedmiokrotnie "Karbowianie" z Karbowa, sześciokrotnie "Anibabki" z Kurzętnika i tyle samo "Byle Babki" z Łąkorza, a pięciokrotnie - Chór "Osięciny" z Osięcin, "Józefinki" ze Świecia nad Osą, Chór "Serenada" z Karbowa, "Wesołe Kumoszki" ze Zbiczna i Zespół "Złoty Krąg" z Bobrowa.
Na jubileuszowym festiwalu w sobotę, 27 kwietnia, obok chórów, wystąpiły zespoły wokalne, solistka, zespół folklorystyczny oraz kabarety.Nie zabrakło też oficjalnych gości, były mowy okolicznościowe, życzenia, kwiaty dla inicjatorów i organizatorów wydarzenia, którego przygotowanie i przeprowadzenie nie powiodłoby się bez wparcia finansowego Starosty Brodnickiego i Wójta Gminy Świedziebnia, a także szczodrych mecenasów. Organizatorzy na kolejny festiwal zapraszają za rok.

źródło: Starostwo Powiatowe

Dodano/zmodyfikowano: 04.05.2019, 09:26 , Komentarzy: 0, wyświetleń: 756

KOMENTARZE DO ARTYKUŁU | + DODAJ KOMENTARZ | + DODAJ ZDJĘCIA DO TEGO NEWSA
Uwaga. Komentarze stanowią prywatne opinie użytkowników. Jeśli uważasz, że któryś wpis naruszył prawo, zgłoś go do usunięcia.