MOJA CUK

AKTUALNOŚCI > Brodnica.net > Kinoteka Brodnica - maj

9, 10 i 12 maja zapraszamy na seanse KINOTEKI BRODNICA. W bloku SEANS Z MAMĄ I TATĄ prezentujemy repertuar adresowany do dzieci w wieku szkolnym, natomiast maluszków (od niemowlaka do przedszkolaka) zapraszamy do KINA MALUCHA - w tym bloku proponujemy krótsze bajki, dzieci mogą siedzieć u opiekunów na kolanach, na sali włączone jest lekkie oświetlenie, a dźwięk przyciszany.
Prosimy o punktualność oraz o przestrzeganie naszych zasad, które dotyczą:
- nie wnoszenia i spożywania posiłków podczas seansu;
- nie wnoszenia pop-cornu, chipsów, jogurtów, lodów i napojów;
- nie używania telefonów podczas seansu;
- prowadzenia głośnych rozmów i przeszkadzania innym w odbiorze filmu.
Wszystkie seanse KINOTEKI BRODNICA są BEZPŁATNE. Nie ma biletów, nie ma rezerwacji.
Do dyspozycji widzów jest kawiarnia. Salę otwieramy kwadrans przed seansem.

9 MAJA 2019, GODZ. 18:00 KINO KOBIET - "NARODZINY GWIAZDY" (140 min.)
Historia lubi się powtarzać - nie tylko w życiu ale i w kinie, czego dobitnym przykładem jest czwarty z kolei remake filmu "Narodziny gwiazdy".
Historię o słynnym artyście i młodszej kobiecie, która dzięki niemu staje się prawdziwą gwiazdą, po raz pierwszy opowiedział w 1937 roku, William A. Wellman. W rolach głównych wystąpili wówczas Janet Gaynor i Fredric March, a bohaterowie nie byli muzykami, lecz aktorami z Hollywood. 
Fabuła, wykorzystująca temat chylącego się ku upadkowi gwiazdora, który pomaga w karierze młodej i obiecującej artystce okazała się na tyle chwytliwa, że w 1954 roku do życia powołano musical "Narodziny gwiazdy", w reżyserii Georgea Cukora. W bohaterów filmu wcielili się: "cudowne dziecko" Hollywood, Judy Garland i James Mason. Trzecia próba, to już czasy niemal nowożytne - rok 1976 i "Narodziny gwiazdy" z Barbrą Streisand i Krisem Kristoffersonem (Oscar za najlepszą piosenkę).
I wreszcie rok 2018 - debiut reżyserski Bradley’a Coopera ("Snajper", "Kac Vegas"), który w rolach głównych obsadził siebie i Stefani Germanottę (Lady Gaga). Piosenka w wykonaniu tego duetu również otrzymała Oscara.

10 MAJA 2019, GODZ. 18:00 KINO MOCNE - "PAPILLON" (150 min.)
Kto by się spodziewał, że film sprzed ponad 40 lat wywoła takie poruszenie, że zechcecie obejrzeć go ponownie...? Koneserów dobrego kina zapraszamy więc do KINOTEKI BRODNICA na pierwszą ekranizację książki Henri Charrièra, "Papillon", z 1973 r. Jak wypadnie konfrontacja filmu Franklina J. Schaffnera, w którym wystąpili Steve McQueen (Henri "Papillon" Charrière) i Dustin Hoffman (Louis Dega) z nowszą wersją filmu, z 2018? Film Michaela Noera z Charliem Hunnamem (Henri "Papillon" Charrière) i Rami Malkiem (Louis Dega) jest już widzom KINOTEKI znany, czas na powrót do przeszłości.

12 MAJA 2019, GODZ. 12:00 - SEANS Z MAMĄ I TATĄ: "ROBACZKI Z ZAGINIONEJ DOLINY" (90 min)
12 MAJA 2019, GODZ. 14:00 - KINO MALUCHA (40 min.)

BDK

Dodano/zmodyfikowano: 07.05.2019, 09:38 , Komentarzy: 1, wyświetleń: 640

KOMENTARZE DO ARTYKUŁU | + DODAJ KOMENTARZ | + DODAJ ZDJĘCIA DO TEGO NEWSA
Uwaga. Komentarze stanowią prywatne opinie użytkowników. Jeśli uważasz, że któryś wpis naruszył prawo, zgłoś go do usunięcia.
Wczoraj leciał na NOWA TV.
Dodany 07.05.2019, 09:00 przez Cyklista