baner Szkolenia

AKTUALNOŚCI > Urząd Miejski > Święto Muzyki - Festiwal X

Pierwsza edycja Festiwalu X w Brodnicy to dwa dni wypełnione muzyką - jazz, disco, electro, folk! 15 muzyków na 6 scenach w różnych lokalizacjach miasta.
Mateusz Smoczyński, Tomasz Wendt, Michał Aftyka, Jacek Namysłowski, Kacper Majewski, Christoph Tymendorf, Maja i Mat Kwiatkowscy, Ryszard Rynkowski, Jacek Wróblewski i Kapela Andrzeja Kalaty z Zakopanego to muzycy, którzy na dwa dni zmienią Brodnicę w świątynię sztuki!

PROGRAM FESTIWALU:
17.05 - SKWER PRZY KOŚCIELE SZKOLNYM - 18.00
Mateusz Smoczyński & Tomasz Wendt
Duet jazzowy, który porywa dźwiękowym szaleństwem i wirtuozerią! Wymarzona inauguracja Festiwalu!

17.05 - ZAMEK KRZYŻACKI - 20.00 - INAUGURACJA NOCY MUZEÓW
DISKOPOLIS
Muzyczna kontra do wszechobecnego disco polo - energetyczna perkusja, świetne klawisze, silna sekcja dęta, subtelny wokal i instrumenty smyczkowe (wiolonczela, skrzypce i altówka). Taki skład daje nieograniczone możliwości brzmieniowe i gatunkowe. Mieszamy dobre disko z elementami jazzu i subtelnego popu. Jest to totalnie niecodzienny projekt skierowany do naprawdę każdej publiczności.

18.05 - DUŻY RYNEK - 12.00
KAPELA GÓRALSKA ANDRZEJA KALATY Z X-BANDEM
Górale z Zakopanego z towarzyszeniem muzyków jazzowych, tworzących X-band Festiwalowy porwą nas fuzją tradycyjnych pieśni góralskich z żywiołowym jazzowym szaleństwem! Będzie totalna muzyczna jazda! A do tego, będzie można kupić oscypki i inne przysmaki z gór...!

18.05 - RZEKA - 14.00
SMOOTH JAZZ NA TARASIE - KONCERT NIESPODZIANKA

18.05 - PARK CHOPINA - 16.00
KAPELA GÓRALSKA ANDRZEJA KALATY Z ZAKOPANEGO
Tradycyjny koncert kapeli wraz z pokazem tańców góralskich.

18.05 - BDK - 18.00
KONCERT SPECJALNY - bilety 50 PLN
10 muzyków na scenie - kwartet smyczkowy, band jazzowy, 4 gatunki muzyki i gość specjalny - Ryszard Rynkowski, który zaśpiewa swojej utwory w zupełnie nowej aranżacji! Już teraz wiemy, że będzie to niecodzienne wydarzenie!

18.05 - BDK - 20.00
JAM SESSION
Koncert jazzowy muzyków festiwalowych. Serdecznie zapraszamy do udziału wszystkich chętnych, którzy chcą stanąć na scenie z najlepszymi muzykami jazzowymi w Polsce (a niektórzy nawet na świecie)!

Zadanie dofinansowane ze środków Gminy Miasta Brodnicy.

źródło: Urząd Miejski

Dodano/zmodyfikowano: 07.05.2019, 09:44 , Komentarzy: 0, wyświetleń: 532

KOMENTARZE DO ARTYKUŁU | + DODAJ KOMENTARZ | + DODAJ ZDJĘCIA DO TEGO NEWSA
Uwaga. Komentarze stanowią prywatne opinie użytkowników. Jeśli uważasz, że któryś wpis naruszył prawo, zgłoś go do usunięcia.