TWOJA REKLAMA W TYM MIEJSCU GRATIS
Każdej firmie dajemy 10 tysięcy wyświetleń reklamy w tym miejscu. Samodzielne dodawanie i edycja tekstu reklamowego, dostęp do statystyk, proste i szybkie zakładanie konta. >>> SPRAWDŹ JUŻ TERAZ <<<

baner KALENDARZE

AKTUALNOŚCI > KPP Brodnica > Trzymiesięczny areszt dla sprawcy śmiertelnego wypadku

Brodnicki sąd aresztował wczoraj (14.05.) 20-letniego mężczyznę, który w miniona niedzielę śmiertelnie potrącił 73-letnią rowerzystkę. Mężczyzna wraz z trzema kolegami uciekli z miejsca zdarzenia nie udzielając poszkodowanej pomocy. 20-latek był w stanie nietrzeźwości. Miał ponad 1,7 promila alkoholu w organizmie. Za spowodowanie wypadku śmiertelnego w stanie nietrzeźwości i nieudzielenie pomocy poszkodowanej, 20-latek może spędzić w więzieniu nawet 12 lat.

Do zdarzenia doszło w minioną niedzielę (12.05.) około godz. 9.25 w miejscowości Kawki. Policjanci ruchu drogowego z Brodnicy, którzy pojechali na miejsce zdarzenia, wstępnie ustalili, że 20-letni kierujący pojazdem nissan, prawdopodobnie nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze, stracił panowanie nad pojazdem i na łuku drogi doprowadził do zderzenia 73-letnią rowerzystką. W wyniku zderzenia kierująca rowerem poniosła śmierć. Kierowca wraz z trzema pasażerami nie udzielili pomocy poszkodowanej, po czym zbiegli z miejsca zdarzenia. Po kilku minutach powrócili na miejsce wypadku. Tam zostali zatrzymani przez brodnickich policjantów. 20-letni kierowca w chwili zatrzymania miał ponad 1,7 promila alkoholu w organizmie. Pasażerowie również znajdowali się w stanie nietrzeźwości. Wszyscy trafili do policyjnego aresztu. Kierowca samochodu usłyszał zarzut spowodowania śmiertelnego wypadku drogowego w stanie nietrzeźwości oraz nieudzielenia pomocy poszkodowanej, za co grozi mu kara do 12 lat więzienia oraz wieloletni zakaz prowadzenia pojazdów. Mężczyzna decyzją brodnickiego sądu najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie. Trzej jego koledzy usłyszeli zarzuty nieudzielenia pomocy, za co również odpowiedzą przed sądem. Grozi im kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Brodniccy policjanci przypominają! Kierowanie pojazdem po alkoholu jest niebezpieczne i powoduje realne zagrożenie życia i zdrowia dla wszystkich uczestników ruchu drogowego. Będąc pod wpływem alkoholu nasza uwaga jest rozproszona, a reakcje opóźnione. Nie jesteśmy w stanie właściwie ocenić odległości, a wyobraźnia namawia do brawury. Konsekwencje pijanych kierowców ponoszą nie tylko oni, ale również ich pasażerowie oraz inni uczestnicy ruchu drogowego. Apelujemy do osób, które są świadkami nieodpowiedzialności kierowców. Nie pozwólmy swoim bliskim, znajomym czy nawet przypadkowym osobom wsiąść za kierownicę auta po alkoholu. Konsekwencje takich zachowań możemy ponosić całe życie.

źródło: KPP Brodnica

Dodano/zmodyfikowano: 15.05.2019, 10:13 , Komentarzy: 7, wyświetleń: 2315
KOMENTARZE DO ARTYKUŁU | + DODAJ KOMENTARZ | + DODAJ ZDJĘCIA DO TEGO NEWSA
Uwaga. Komentarze stanowią prywatne opinie użytkowników. Jeśli uważasz, że któryś wpis naruszył prawo, zgłoś go do usunięcia.
Może ktoś wkrótce wygracuje te cztery chwasty...
Dodany 15.05.2019, 21:10 przez aver
Nie. W takich przypadkach nie rozumiem. Jedyne co potrafisz, to obrażać inne osoby? Smutne...
Dodany 15.05.2019, 19:38 przez Zocha
Zocha tępa jesteś i ironii nie rozumiesz
Dodany 15.05.2019, 18:06 przez Janusz Tracz
Filipek, o kogo walczyć? O mordercę? Bo tak właśnie trzeba go nazwać. Ciekawe co być pisał, gdyby ofiarą była osoba z twojej rodziny. Nie pozdrawiam
Dodany 15.05.2019, 14:00 przez Zocha
Filipek, był pijany, uciekł z miejsca zdarzenia. Raczej jednak trochę posiedzi
Dodany 15.05.2019, 12:10 przez Mixer
nie martw się stary, dobry adwokat dowiedzie, że rowerzystka nie miała śiwiateł i to jej wina. Walczyć trzeba o żywych.zmarli już są w raju, w objęciach stwórcy.
Dodany 15.05.2019, 11:21 przez filipek