baner
Tablice2

AKTUALNOŚCI > Starostwo Powiatowe > Eliminacje Festiwalu Historycznego w CKZiU

Bartosz Leśniewski, uczeń klasy III b Technikum Informatycznego w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Brodnicy, zajął pierwsze miejsce w eliminacjach piątej edycji Festiwalu Historycznego “Tradycja i Pamięć".
Festiwal jest adresowany do uczniów województw łódzkiego i kujawsko-pomorskiego. W tym roku przebiega pod hasłem "II Rzeczpospolita - od powstania do upadku".
Uczniowie CKZiU uczestniczą w nim po raz drugi. W tym roku szkoła była gospodarzem eliminacji do konkursu. Odbyły się one 5 kwietnia br. w auli szkolnej. Test sprawdzający wiedzę historyczna pisali uczniowie z Grudziądza, Górzna, Jabłonowa Pomorskiego oraz Brodnicy. Gospodarzy, czyli CKZiU, reprezentowało 54 uczniów. Nad przebiegiem czuwał Radny Rady Miasta Bydgoszcz, Szymona Roga.

Najlepszy wynik w eliminacjach uzyskał uczeń CKZiU - Bartosz Leśniewski z klasy III b TI. Weźmie on udział w finale konkursu w Ciechocinku. Drugie miejsce zajęła Katarzyna Lewandowska z LO SPSK w Górznie. Wyróżnienia otrzymali: Sebastian Ossowski z klasy II TMP oraz Sebastian Żuchelkowski z klasy III a TL (CKZiU Brodnica).
Organizacją eliminacji konkursowych w CKZiU zajmowały się nauczycielki historii, Justyna Bartoszewska i Iwona Zielińska.

źródło: Starostwo Powiatowe

Dodano/zmodyfikowano: 15.05.2019, 14:26 , Komentarzy: 0, wyświetleń: 448

KOMENTARZE DO ARTYKUŁU | + DODAJ KOMENTARZ | + DODAJ ZDJĘCIA DO TEGO NEWSA
Uwaga. Komentarze stanowią prywatne opinie użytkowników. Jeśli uważasz, że któryś wpis naruszył prawo, zgłoś go do usunięcia.