baner
Tablice2

AKTUALNOŚCI > Starostwo Powiatowe > 85-lecie straży w Płowężu

Osiem i pół dekady działa już Ochotnicza Straż Pożarna w Płowężu w gminie Jabłonowo Pomorskie. W sobotę, 11 maja miejscowi druhowie byli gospodarzami miejsko-gminnych obchodów Dnia Strażaka połączonych z jubileuszem 85-lecia i ceremonią nadania jednostce sztandaru.
Na zaproszenie płowęskiej OSP w uroczystościach uczestniczył wicestarosta brodnicki Stanisław Kosakowski, który złożył jubilatom życzenia w imieniu władz powiatu.
- Z okazji nadania nowego sztandaru Ochotniczej Straży Pożarnej w Płowężu oraz jubileuszu 85-lecia jednostki przekazujemy całej Społeczności Strażackiej oraz wszystkim ludziom związanym z jednostką wyrazy uznania i gratulacje za działania na rzecz społeczności lokalnej i kultywowanie szlachetnych idei ochotniczej straży pożarnej - napisali w okolicznościowym adresie przedstawiciele władz powiatu.
Pełna treść listu

Wicestaroście Stanisławowi Kosakowskiemu podczas wizyty na uroczystości w Płowężu towarzyszył członek Zarządu Powiatu w Brodnicy Marek Buchalski. Delegacja władz powiatu przekazała płowęskiej OSP jubileuszowy prezent ufundowany przez Starostwo Powiatowe w Brodnicy. Druhowie jubilaci otrzymali nowe elementy wyposażenia bojowego - hełm oraz węże strażackie.
Sobotnie uroczystości w Płowężu rozpoczęły się mszą świętą w miejscowym kościele pw. św. Małgorzaty. Nabożeństwu przewodniczył ks. Janusz Kowalski. Następnie przy remizie OSP w Płowężu odbyła druga część uroczystości, podczas której przekazano nowy sztandar prezesowi jednostki oraz wręczono druhom i osobom zasłużonym odznaczenia i wyróżnienia strażackie.
Związek Ochotniczych Straży Pożarnych RP uhonorował druhów za długoletnią służbę. Za najdłuższy staż 60 lat w straży odznaczenia otrzymali - dh Jerzy Konkolewski i dh Henryk Podemski. Zasłużonych dla ochrony bezpieczeństwa przeciwpożarowego społeczności Gminy Jabłonowo Pomorskie uhonorował również Burmistrz Miasta Gminy Jabłonowo Pomorskie.
Pełna lista odznaczonych - tutaj
Uroczystości zakończyły się programem artystycznym w wykonaniu uczniów Szkoły Podstawowej w Płowężu.

źródło: Starostwo Powiatowe

Dodano/zmodyfikowano: 20.05.2019, 16:24 , Komentarzy: 0, wyświetleń: 444

KOMENTARZE DO ARTYKUŁU | + DODAJ KOMENTARZ | + DODAJ ZDJĘCIA DO TEGO NEWSA
Uwaga. Komentarze stanowią prywatne opinie użytkowników. Jeśli uważasz, że któryś wpis naruszył prawo, zgłoś go do usunięcia.