baner Tablice2

AKTUALNOŚCI > Starostwo Powiatowe > Otwarte Mistrzostwa Konojad w Scrabble

Ponad 30 uczestników zgłosiło się do rywalizacji w VIII Otwartych Mistrzostwach Konojad w Scrabble. Powalczą o puchary i nagrody podczas dwudniowego turnieju, który odbędzie się w weekend 8-9 czerwca w miejscowym domu kultury.
Do Konojad na mistrzostwa zawsze chętnie przyjeżdżają mistrzowie scrabble z całej Polski, znając i doceniając od lat dobrą markę organizatorów imprezy - Sławomira i Grzegorza Łukasików. Tym razem w mistrzostwach w układaniu słów na planszy zapowiedzieli swój udział m.in. zawodnicy z Gdańska, Warszawy, Poznania, Bydgoszczy oraz miłośnicy scrabble z regionu - Brodnicy, powiatu brodnickiego oraz Nowego Miasta Lubawskiego.
Zawodnicy rozegrają 12 rund. Jedenaście z nich odbędzie się systemem połówkowym, czyli najczęściej stosowanym w turniejach. Polega on na tym, że grupa graczy mających tyle samo zwycięstw zostaje "złamana na pół" i pierwszy gracz z górnej połówki gra z pierwszym zawodnikiem z dolnej połówki.
W dwunastej rundzie obowiązywał będzie system duński, tzw. duńczyk. Oznacza to, że w kolejnych partiach spotykają się ze sobą gracze mający zbliżony dorobek z poprzednich rund i mogą też grać ze sobą gracze, którzy już wcześniej bezpośrednio rywalizowali.
Obrońcą tytułu jest Dawid Pikul z Poznania, a zawody będzie sędziował Miłosz Wrzałek z Warszawy.
W sobotę, 8 czerwca rozegranych zostanie 7 rund. Początek turnieju wyznaczono na godz. 11.30. Po trzech rundach nastąpi przerwa. Zakończenie gier tego dnia zaplanowano na godz. 19. W niedzielę, 9 czerwca zawodnicy rozegrają 5 rund. Zaczną rywalizację o godz. 9. Rozgrywki potrwają do popołudnia. Na godz. 14.30 organizatorzy zaplanowali podsumowanie turnieju i rozdanie nagród zwycięzcom.
Organizację mistrzostw w tym roku wsparli: KGW Konojady, Józef Łupiński, Wiesław Wasilewski, Kazimierz Łukasik, Marek Buchalski - radny powiatu, Tadeusz Bojdo - Przychodnia Weterynaryjna "Alta-Vet", Centrum Kultury i Sportu w Jabłonowie Pomorskim oraz Starostwo Powiatowe w Brodnicy.

źródło: Starostwo Powiatowe

Dodano/zmodyfikowano: 10.06.2019, 07:22 , Komentarzy: 0, wyświetleń: 326

KOMENTARZE DO ARTYKUŁU | + DODAJ KOMENTARZ | + DODAJ ZDJĘCIA DO TEGO NEWSA
Uwaga. Komentarze stanowią prywatne opinie użytkowników. Jeśli uważasz, że któryś wpis naruszył prawo, zgłoś go do usunięcia.