baner Tablice2

AKTUALNOŚCI > Starostwo Powiatowe > Wśród najlepszych w Polsce

Hubert Wituła, uczeń kl. VII Szkoły Podstawowej im. Małgorzaty Sulek w Drużynach, odniósł sukces w finale centralnym XLII Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej. Zajął dziewiąte miejsce w Polsce w grupie gimnazjalnej. To był najlepszy wynik wśród reprezentantów naszego województwa.
Tegoroczny finał odbył się w dniach 31 maja - 2 czerwca w Złotym Potoku koło Częstochowy. Uczestniczyło w nim po dwóch najlepszych zawodników z każdego województwa w poszczególnych grupach wiekowych. Konkurs wymagał od uczestników wykazania się bardzo szczegółową i obszerną wiedzą specjalistyczną z zakresu ochrony przeciwpożarowej, ratownictwa technicznego, chemicznego, ekologicznego, medycznego, wysokościowego i wodnego. Finaliści musieli udowodnić znajomość przepisów techniczno-budowlanych, licznych ustaw i rozporządzeń związanych ze strażą pożarną, krajowym systemem ratowniczo-gaśniczym, sprzętem, praktycznym udzielaniem kwalifikowanej pierwszej pomocy oraz z wielu innych dziedzin.
Hubert Wituła zaprezentował znajomość tematu i umiejętności, które pozwoliły mu znaleźć się w dziesiątce najlepszych młodych znawców wiedzy pożarniczej w Polsce. Dziewiąte miejsce Huberta to znakomity wynik, zważywszy na fakt, że w całym kraju, na wszystkich szczeblach eliminacji w turnieju wzięło udział kilkanaście tysięcy uczestników.

Młody ekspert od pożarnictwa wyróżnienie i gratulacje odebrał z rąk prezesa Zarządu Głównego Związku OSP RP Waldemara Pawlaka. Opiekunem merytorycznym Huberta jest nauczyciel SP w Drużynach, Radosław Małkiewicz.

źródło: Starostwo Powiatowe

Dodano/zmodyfikowano: 10.06.2019, 07:23 , Komentarzy: 1, wyświetleń: 750

KOMENTARZE DO ARTYKUŁU | + DODAJ KOMENTARZ | + DODAJ ZDJĘCIA DO TEGO NEWSA
Uwaga. Komentarze stanowią prywatne opinie użytkowników. Jeśli uważasz, że któryś wpis naruszył prawo, zgłoś go do usunięcia.
Super, gratuluję!
Dodany 10.06.2019, 21:56 przez 123