baner Tablice2

AKTUALNOŚCI > KPP Brodnica > Lekcja z dzielnicowym

Koniec roku szkolnego to doskonała okazja do spotkań policjantów z uczniami placówek oświatowych. Głównym celem tych spotkań jest troska i zapewnienie lokalnej społeczności bezpieczeństwa podczas letniego wypoczynku oraz wskazywanie właściwych i pożądanych w danej sytuacji zachowań. Wczoraj, w ramach kampanii "Kreci mnie bezpieczeństwo...nad wodą" brodnicki dzielnicowy spotkał się z uczniami Szkoły Podstawowej w Jajkowie.
W poniedziałek (10.06.) w Szkole Podstawowej w Jajkowie w ramach kampanii "Kreci mnie bezpieczeństwo...nad wodą" organizowanej pod patronatem Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji, odbyło się spotkanie brodnickiego dzielnicowego z uczniami. Funkcjonariusz podczas spotkania przypomniał o podstawowych zasadach bezpiecznego wypoczynku, bezpieczeństwa nad wodą, na drodze, podwórku czy podczas prac polowych. Policjant przypomniał słuchaczom o możliwości kąpieli tylko i wyłącznie w miejscach do tego przeznaczonych, o przestrzeganiu regulaminów kąpielisk, stosowaniu się do poleceń i uwag ratowników, o zakazie kąpieli w czasie burzy i silnych wiatrów, a także o tym, że dzieci mogą wchodzić do wody tylko pod opieka osoby dorosłej. Nie zabrakło również informacji o bezpiecznym zachowaniu na drodze będąc pieszym uczestnikiem ruchu drogowego, czy też poruszając się rowerem, na rolkach czy deskorolce. Na koniec policjant życzył wszystkim uczniom słonecznych, a także bezpiecznych wakacji.

źródło: KPP Brodnica

Dodano/zmodyfikowano: 12.06.2019, 15:34 , Komentarzy: 1, wyświetleń: 274

KOMENTARZE DO ARTYKUŁU | + DODAJ KOMENTARZ | + DODAJ ZDJĘCIA DO TEGO NEWSA
Uwaga. Komentarze stanowią prywatne opinie użytkowników. Jeśli uważasz, że któryś wpis naruszył prawo, zgłoś go do usunięcia.
Myślę, że była też mowa o wyłączaniu silnika w trakcie postoju, aby nie truć swoich i cudzych dzieci.
Dodany 13.06.2019, 00:45 przez mama