baner Tablice2

AKTUALNOŚCI > Starostwo Powiatowe > X Brodnicka Nocna Majówka Patriotyczna

Stowarzyszenie "Na Wiejskiej" po raz kolejny zaprosiło uczniów na Nocną Brodnicką Majówkę Patriotyczną, która w tym roku odbyła się po raz dziesiąty. W wydarzeniu - jak zawsze - uczestniczyli przedszkolacy oraz uczniowie brodnickich i okolicznych szkół wraz z opiekunami. Tradycyjnie majowe manewry zainaugurowano spotkaniem na brodnickim Dużym Rynku.
Na zaproszenie Stowarzyszenia "Na Wiejskiej" odpowiedziały licznie grupy uczniów ze szkół w Brodnicy i powiatu brodnickiego. Jubileuszowa majówka rozpoczęła się zbiórką uczestników o godzinie 18. na boisku Szkoły Podstawowej nr 3, przy ul. Wiejskiej 6. Stamtąd uczestnicy nocnej terenowej grze edukacyjnej przemaszerowali na Duży Rynek w Brodnicy, gdzie z udziałem oficjalnych gości odbyła się uroczysta inauguracja X Nocnej Brodnickiej Majówki Patriotycznej.

Następnie drużyny udały się na wyznaczone przez organizatorów trasy ze stacjami, na których czekały na nie zadania do wypełnienia. Młodzi brodniczanie poznawali przy okazji ich wykonywania polskie symbole narodowe, tradycje parlamentarne oraz znaczenie konstytucji. W godzinach 19-21. trasy pokonywały grupy przedszkolne. Dla nich majówka zakończyła się trzy godziny przed północą na mecie w Szkole Podstawowej nr 3 symbolicznym pasowaniem na obywateli.

Grupy młodzieży szkolnej na trasy wyruszyły równolegle z przedszkolakami - o godz.19, jednak uczniowie uczestniczyli w edukacyjnej grze dłużej. Swój udział w X Nocnej Brodnickiej Majówki Patriotycznej zakończyli po północy w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego przy ul. Karbowskiej.
Wszystkie grupy uczestniczące w tegorocznej majówce patriotycznej otrzymały podziękowania w formie pamiątkowych dyplomów. Podziękowania w podobnej formie organizatorzy przekazali również osobom, instytucjom i firmom wspierającym ich działania. Uczestnicy jubileuszowej majówki rozstali się z obietnicą spotkania na kolejnej, za rok, a wcześniej na "Nocnych Brodnickich Manewrach Patriotycznych" w listopadzie br. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z X Nocnej Brodnickiej Majówki Patriotycznej.


źródło: Starostwo Powiatowe

Dodano/zmodyfikowano: 17.06.2019, 07:59 , Komentarzy: 0, wyświetleń: 334

KOMENTARZE DO ARTYKUŁU | + DODAJ KOMENTARZ | + DODAJ ZDJĘCIA DO TEGO NEWSA
Uwaga. Komentarze stanowią prywatne opinie użytkowników. Jeśli uważasz, że któryś wpis naruszył prawo, zgłoś go do usunięcia.