baner Tablice2

AKTUALNOŚCI > KPP Brodnica > Policjanci ostrzegają przed kradzieżami

Policyjne biuletyny coraz częściej wypełniają informacje o kradzieżach telefonów komórkowych i innych cennych przedmiotów. Policjanci apelują o czujność do mieszkańców, gdyż złodzieje grasują wszędzie. Wykorzystują każdą nadarzającą się okazję i nie przebierają w łupach.

Łupem kieszonkowców najczęściej padają telefony komórkowe i portfele z dokumentami i pieniędzmi. Apelujemy do pasażerów komunikacji miejskiej, klientów sklepów, klientów lokali gastronomicznych i klubów nocnych a także osób wypoczywających nad wodą by przestrzegali podstawowych zasad bezpieczeństwa, gdyż tam dochodzi do największej liczby kradzieży. Wystarczy chwila roztargnienia, nieuwagi i możemy się stać ofiarą kradzieży.

Apelujemy przede wszystkim o rozwagę. Zdarzają się przypadki kradzieży telefonów pozostawionych np. na stoliku w dyskotece, restauracji, szpitalu czy urzędzie. Nie wkładajmy telefonu czy portfela do tylnej kieszeni jadąc komunikacją miejską, będąc w zatłoczonych miejscach, czy na zakupach. Idąc na plaże, pamiętajmy aby nie zostawiać cennych przedmiotów w plecakach, najlepiej jest ich w to miejsce nie zabierać, a jeśli już musimy zapewnijmy sobie obecność innej znajomej osoby, gdy będziemy zażywać kąpieli.

Pamiętajmy aby zachować numer identyfikacyjny telefonu, a w przypadku kradzieży powiadomić swojego operatora, aby zablokował konto. Następnie zgłosić kradzież na policję, informacja o skradzionym aparacie zostanie wprowadzona do bazy danych.

źródło: KPP Brodnica

Dodano/zmodyfikowano: 25.06.2019, 11:50 , Komentarzy: 0, wyświetleń: 1118

KOMENTARZE DO ARTYKUŁU | + DODAJ KOMENTARZ | + DODAJ ZDJĘCIA DO TEGO NEWSA
Uwaga. Komentarze stanowią prywatne opinie użytkowników. Jeśli uważasz, że któryś wpis naruszył prawo, zgłoś go do usunięcia.