baner
Tablice2

AKTUALNOŚCI > KPP Brodnica > Wyjeżdżając na wakacje, pamiętaj o odpowiednim zabezpieczeniu domu

Już od kilku dni trwają wakacje. Większość z nas, ten czas spędza poza domem. Wyjeżdżając na wakacje, należy pamiętać o odpowiednim zabezpieczeniu swojego mieszkania, czy domu.

Pamiętajmy, najlepszym zabezpieczeniem naszego domu, czy mieszkania jest czujny sąsiad!

Jeżeli w waszym sąsiedztwie mieszkają osoby, którym możecie zaufać porozmawiajcie z nimi i uprzedźcie o waszym wyjeździe oraz planowanym powrocie. Poproście ich aby doglądali waszego dobytku. Przekażcie im klucze od domu, aby zadbali o to żeby nie było wokół waszego domu oznak nieobecności, m.in. korespondencja w skrzynce, czy gazetki reklamowe włożone w drzwi. Poproście o zapalanie światła wieczorem, jest to stara, sprawdzona metoda.

Warto również rozważyć możliwość zamontowania dodatkowych zamków w drzwiach, czy zewnętrznych rolet, bądź nawet zamontowanie monitoringu.

Wyjeżdżając na dłuższy czas z domu, należy pamiętać nie tylko o zabezpieczeniu mieszkania, czy domu przed kradzieżą z włamaniem. Należy pamiętać również o wyłączeniu wszystkich elektrycznych sprzętów od zasilania, wyłączyć piec centralnego ogrzewania a także sprawdzić czy butle z gazem są prawidłowo zakręcone i czy nie ulatnia się gaz. Warto zamontować czujniki dymu, które poinformują sąsiadów o pożarze, w razie spięcia instalacji elektrycznej lub gazowej, ponieważ natychmiast uruchomi się syrena alarmowa. Rynek oferuje nowoczesne czujniki z wbudowanymi kamerami, dzięki którym za pomocą internetu możemy monitorować na bieżąco co dzieje się w domu.

Warto również pomyśleć o ubezpieczeniu domu, m.in. od kradzieży z włamaniem, pożaru, zalania a nawet silnych wiatrów.

źródło: KPP Brodnica

Dodano/zmodyfikowano: 26.06.2019, 10:18 , Komentarzy: 0, wyświetleń: 349

KOMENTARZE DO ARTYKUŁU | + DODAJ KOMENTARZ | + DODAJ ZDJĘCIA DO TEGO NEWSA
Uwaga. Komentarze stanowią prywatne opinie użytkowników. Jeśli uważasz, że któryś wpis naruszył prawo, zgłoś go do usunięcia.