baner
Tablice2

AKTUALNOŚCI > KPP Brodnica > Motorowerzysta nie ustąpił pierwszeństwa pieszemu. Uchwycił to miejski monitoring

Do poważnie wyglądającego zdarzenia drogowego doszło w minionym tygodniu w Brodnicy na jednym z przejść dla pieszych. Samochody zatrzymały się przed przejściem, by ustąpić pierwszeństwa pieszemu przeprowadzącemu rower, motorowerzysta ominął stojące samochody i potrącił 10-latka. Uchwyciła ten moment kamera miejskiego monitoringu. Na szczęście chłopcu nic się nie stało.
Do zdarzenia doszło w minionym tygodniu w Brodnicy, na przejściu dla pieszych przy ul. Lidzbarskiej. Na nagraniu z miejskiego monitoringu widać, jak młody chłopiec przed przejściem dla pieszych zsiada z roweru aby przeprowadzić go na drugą stronę drogi. Kiedy pojazdy zatrzymały się przed przejściem, chłopiec przechodząc przez przejście został potrącony przez motorowerzystę, który ominął prawą stroną stojące pojazdy i nie zatrzymał się przed przejściem.
Motorowerzysta zatrzymał się po przejechaniu kilkunastu metrów. Na szczęście 10-latkowi nic się nie stało. 37-latek był trzeźwy. Policjanci, którzy przyjechali na miejsce zdarzenia, ukarali mężczyznę mandatem karnym, za nieustąpienie pierwszeństwa pieszemu, znajdującemu się na przejściu dla pieszych.źródło: KPP Brodnica

Dodano/zmodyfikowano: 26.06.2019, 12:00 , Komentarzy: 6, wyświetleń: 4574

KOMENTARZE DO ARTYKUŁU | + DODAJ KOMENTARZ | + DODAJ ZDJĘCIA DO TEGO NEWSA
Uwaga. Komentarze stanowią prywatne opinie użytkowników. Jeśli uważasz, że któryś wpis naruszył prawo, zgłoś go do usunięcia.
Łosiu! Cytowanie paragrafów z obwarowaniem "jeśli on sygnalizuje skręt" nie ma sensu, gdy nie zna się zaistniałych warunków. Na wąskich brodnickich jezdniach dla wyprzedzającego rowerzysty pozostaje mało miejsca z prawej strony i to na kiepskim poboczu przy krawężniku. On nie sygnalizuje nic, on usiłuje tylko utrzymać równowagę na rozklekotanej damce.
Dodany 29.06.2019, 12:24 przez Paragraf
Do łosia: Art. 24 ust. 12 ustawy - Prawo o ruchu drogowym stanowi tylko tyle i aż tyle: "Kierujący rowerem może wyprzedzać inne niż rower powoli jadące pojazdy z ich prawej strony." W przepisie nie ma nic o pojazdach, które się zatrzymały, to po pierwsze. A po drugie, od kiedy - manewr wyprzedzania stosuje się wobec pojazdów nie poruszających się. Wtedy ma miejsce manewr omijania.
Dodany 28.06.2019, 11:01 przez Br
Do paragraf Od nowelizacji Kodeksu Drogowego w 2011 roku rowerzysta ma prawo wyprzedzać inne pojazdy z prawej strony. Do 2011 roku kierujący rowerem nie mogli legalnie wyprzedzać stojących i wolno jadących samochodów w korku. Obecnie jest to legalne. Pamiętajmy jednak, że i w tym przypadku obowiązują nas pewne ograniczenia. Wyprzedzać innych pojazdów nie wolno: na skrzyżowaniach na przejściach dla pieszych i rowerów po prawej stronie pojazdu, jeśli on sygnalizuje skręt w prawo po lewej stronie pojazdu, jeśli on sygnalizuje skręt w lewo
Dodany 28.06.2019, 08:50 przez noicołosiu
pokażcie co było dalej, czy który wysiadł pomóc dzieciakowi, czy każdy zabrał doopę w troki i pojechał dalej
Dodany 27.06.2019, 01:29 przez filipek
a kto naprawi rower?
Dodany 26.06.2019, 23:08 przez s;ps
Ręce opadają! Coraz więcej w okolicy pijanych na jezdniach i innego rodzaju czubków. Tylko mandat? Powtórka egzaminu na prawo jazdy się należy. Rowerzyści też potrafią z prawej strony wyprzedzać samochody na jezdni i to tuż przed zakrętem w prawo. Dobrze, że dzieciak, który zachował się wzorowo, miał trochę szczęścia!
Dodany 26.06.2019, 13:28 przez Paragraf