baner
Tablice2

AKTUALNOŚCI > KPP Brodnica > Jechał o 63 km/h za szybko. Stracił prawo jazdy

Brodniccy policjanci od początku 2019 roku zatrzymali uprawnienia 22 kierowcom, którzy w obszarze zabudowanym przekroczyli dozwoloną prędkość o ponad 50 km/h. Mimo licznych apeli do kierowców o zachowanie rozwagi i szczególnej ostrożności na drogach w dalszym ciągu zdarzają się kierujący, którzy rażąco łamią obowiązujące przepisy ruchu drogowego. Funkcjonariusze ruchu drogowego bezwzględnie będą zatrzymywać uprawnienia do kierowania pojazdami osobom, które nie stosują się do ograniczeń prędkości. Przekonał się o tym wczoraj (27.06.) 25-latek ze Strzelec Opolskich.

Wczoraj (27.06.) policjanci ruchu drogowego dokonując pomiaru prędkości przemieszczających się pojazdów w Brodnicy przy ul. 18-Stycznia, zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę bmw. 25-latek w obszarze zabudowanym przekroczył dozwolona prędkość o 63 km/ h. Funkcjonariusze, za popełnione wykroczenie w ruchu drogowym, zatrzymali kierowcy uprawnienia do kierowania pojazdami. Na mężczyznę został nałożony również mandat karny w wysokości 500 złotych i 10 punktów karnych.

Prędkość i brawura, w dalszym ciągu jest jedną z głównych przyczyn wypadków drogowych. Policjanci aby zminimalizować ilość zdarzeń prowadzą szereg działań mających na celu poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym, monitorują przy tym zachowania kierujących na terenie całego powiatu brodnickiego. Szczególnie w obszarach zabudowanych prowadzą wzmożone kontrole prędkości. Niestety, mimo apeli w mediach i prowadzonych działań profilaktycznych w dalszym ciągu kierujący pojazdami w sposób lekceważący odnoszą się do obowiązujących na drodze ograniczeń prędkości. Co najgorsze, kierowcy nie zdają sobie sprawy z zagrożenia, jakie niesie za sobą nieprzestrzeganie przepisów ruchu drogowego. Od początku 2019 roku, policjanci ruchu drogowego z brodnickiej komendy, za bagatelizowanie ograniczeń prędkości w terenie zabudowanym, zatrzymali uprawnienia do kierowania pojazdami aż 22 kierowcom.

Mundurowi przypominają, że za niestosowanie się do przepisów dotyczących prędkości w terenie zabudowanym kierowców czekają poważne konsekwencje. Brodniccy policjanci będą w dalszym ciągu restrykcyjnie podchodzić do tego typu wykroczeń

źródło: KPP Brodnica

Dodano/zmodyfikowano: 28.06.2019, 09:50 , Komentarzy: 7, wyświetleń: 1356

KOMENTARZE DO ARTYKUŁU | + DODAJ KOMENTARZ | + DODAJ ZDJĘCIA DO TEGO NEWSA
Uwaga. Komentarze stanowią prywatne opinie użytkowników. Jeśli uważasz, że któryś wpis naruszył prawo, zgłoś go do usunięcia.
A ja , jak widzę władzunię , jadę moim skutrem walę do rowu , łeb z chylę pod kierownicę i spokojnie cichaczem jadę dalej ,a ni radar a ni policjant mnie nie zauważy , on celuje foto radarem a ja go w konia walę ,i jadę dalej.
Dodany 03.07.2019, 15:24 przez Skuter
ul. Niskie Brodno - nowy asfalt, nowa kostka, długa prosta, lato, jezioro - codziennie jeżdżą tą ulicą zabójcy. Gdzie policjanci, gdzie progi zwalniające???
Dodany 03.07.2019, 14:03 przez nn
Wielu kierowców jak już dostanie prawko to myśli, że mu wszystko wolno. O kulturze jazdy nigdy nie słyszeli. Na drogach panuje dzicz. Wielu jest dzikusami, którzy nie panują nad emocjami. Nie rozumieją co to jest teren zabudowany, że tu mieszka trochę ludzi i mają prawo do poczucia bezpieczeństwa. Dziki kierowca, który nie zwalnia do 50 km-h na t.z. to potencjalny zabójca. Jeśli drogówka nie potrafi ich opanować, to inni mogą ich przyhamować jadąc przed nimi powolutku.
Dodany 28.06.2019, 15:28 przez slimak
Tu nie ma radaru, bo te są w gestii krokodylków (ITD).
Dodany 28.06.2019, 11:43 przez ppp
A dlaczego nie ma radaru na Wczasowej ?, tu jezdza bardzo szybko i tez nikogo to nie obchodzi ??? do tej pory jak kogos zabija.
Dodany 28.06.2019, 10:41 przez Monti
Chyba już czas najwyższy wyeliminować tych potencjalnych zabójców
Dodany 28.06.2019, 10:27 przez Br
Lidzbarska tam ustańcie mądrzy mundurowi od Lidla już robią sobie drogę z ponad 70km na godzinę strach się bać
Dodany 28.06.2019, 10:10 przez serwer