baner
Tablice2

AKTUALNOŚCI > KPP Brodnica > Motocykliści ujęli nietrzeźwego kierowcę i przekazali go policjantom

Do obywatelskiego zatrzymania nietrzeźwego kierowcy doszło w minioną sobotę w Brodnicy. Czterech motocyklistów zmusiło pijanego mężczyznę do zatrzymania pojazdu, a gdy to uczynił, zabrali mu kluczyki i powiadomili policjantów. Mężczyzna miał ponad 1,8 promila alkoholu w organizmie. To kolejny przykład postawy godnej pochwały.
W minioną sobotę (29.06.) kilka minut po godz. 20.00 brodnicki dyżurny otrzymał zgłoszenie o ujęciu pijanego kierowcy. Na miejsce do zgłaszających, dyżurny natychmiast wysłał patrol ruchu drogowego. Funkcjonariusze, którzy pojechali na miejsce zdarzenia ustalili, że czterech motocyklistów jadących ulicami miasta zauważyło VW, którego kierowca jechał "od strony, do strony". Mężczyźni postanowili zmusić kierowcę osobówki do zatrzymania się. Przy ul. Mostowej pojazd zatrzymał się, a motocykliści wyciągnęli kluczyki ze stacyjki auta, po czym powiadomili policjantów. Jak się okazało 63-latek, miał ponad 1,8 promila alkoholu w organizmie. Mężczyzna nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami. Mieszkaniec Brodnicy został zatrzymany i przetransportowany do brodnickiej komendy, gdzie spędził noc w policyjnym areszcie. Za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości, grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności.
Wzorową postawą wykazali się motocykliści, którzy doskonale wiedzą jakie zagrożenie na drodze powodują pijani kierowcy nie tylko dla nich ale innych uczestników ruchu drogowego. Ich postawa zasługuje na pochwałę i uznanie. W takich przypadkach nasza czujność i stanowcza reakcja może uratować czyjeś zdrowie a nawet życie.

źródło: KPP Brodnica

Dodano/zmodyfikowano: 01.07.2019, 10:00 , Komentarzy: 7, wyświetleń: 635

KOMENTARZE DO ARTYKUŁU | + DODAJ KOMENTARZ | + DODAJ ZDJĘCIA DO TEGO NEWSA
Uwaga. Komentarze stanowią prywatne opinie użytkowników. Jeśli uważasz, że któryś wpis naruszył prawo, zgłoś go do usunięcia.
Marcin, umiesz już czytać, czy ktoś ci tą informację przeczytał? W dodatku bez zrozumienia.
Dodany 03.07.2019, 03:17 przez Henryk von Rabenstein
Marcin, nie o tym tu mowa! Jest czas na rozliczanie złych uczynków, jest i czas na dobre uczynki. Tu akurat mowa o dobrych uczynkach. Brawo motocykliści!
Dodany 01.07.2019, 22:51 przez xxx
Święta prawda królowie szos na dwóch kółkach. Czują się jak na dzikim zachodzie na swoich żelaznych ogierach.
Dodany 01.07.2019, 14:36 przez Macin
Motocykliści Suuper!!!
Dodany 01.07.2019, 12:44 przez x
Moje podziękowania dla motocyklistów o których mowa! "filipek" nie mieszaj jednego z drugim, motocykliści jadący prawidłowo są przecież ok!
Dodany 01.07.2019, 12:16 przez szofer
Motocykliści przede wszystkim powinni sobie zdać sprawę z tego jakie ONI POWODUJĄ ZAGROŻENIE na drodze. I to na trzeźwo.
Dodany 01.07.2019, 10:22 przez filipek