baner Tablice2

AKTUALNOŚCI > KPP Brodnica > Policjanci patrolują jeziora na terenie powiatu brodnickiego

Policyjni "wodniacy" z Brodnicy wychodząc naprzeciw potrzebom mieszkańców i turystów, rozpoczęli patrole na wodach jezior położonych na terenie powiatu brodnickiego. Przez cały letni sezon funkcjonariusze będą dbać o bez­pieczeństwo osób korzystających z uroków pojezierza brodnickiego.
Pojezierze brodnickie, położone w malowniczej części województwa kujawsko-pomorskiego jest wielką atrakcją turystyczną. Podczas okresu wakacyjnego, nad wody jezior położonych na terenie powiatu przyjeżdża tysiące turystów z całej Polski i nie tylko. Brodniccy policjanci, jak co roku wychodząc naprzeciw potrzebom mieszkańców i turystów, rozpoczęli patrole na wodach jezior, które wymagają policyjnego nadzoru. Policyjne patrole w miarę możliwości odbywać się będą wspólnie z ratownikami brodnickiego WOPR-u i będą trwały do końca sezonu letniego.
Policjanci podczas patrolowania wód szczególną uwagę zwracają na osoby, które kąpią się w miejscach niedozwolonych, spożywające alkohol na sprzętach pływających a także na dzieci przebywające nad wodą bez opieki osób dorosłych. Policjanci pilnują porządku na terenach przyległych do jezior, reagują na negatywne zachowania się osób na kąpieliskach, kontrolują wędkarzy i ich uprawnienia.
Przypominamy, aby nie wchodzić do wody pod wpływem alkoholu i nie wsiadać na sprzęt pływający w stanie nietrzeźwości. Pamiętajmy o zabraniu na kajak, łódkę czy rower wodny kamizelek tzw. kapoków lub kół ratunkowych.
Wszystkim mieszkańcom powiatu, a także turystom, którzy wypoczywają nad brodnickimi jeziorami życzymy udanych i przede wszystkim bezpiecznych wakacji.

źródło: KPP Brodnica

Dodano/zmodyfikowano: 01.07.2019, 16:40 , Komentarzy: 1, wyświetleń: 629

KOMENTARZE DO ARTYKUŁU | + DODAJ KOMENTARZ | + DODAJ ZDJĘCIA DO TEGO NEWSA
Uwaga. Komentarze stanowią prywatne opinie użytkowników. Jeśli uważasz, że któryś wpis naruszył prawo, zgłoś go do usunięcia.
Statystyka wypadków, wykroczeń i przestępstw wskazuje, że policjanci powinni raczej spędzać czas na drogach i na patrolach w mieście. Nieznane mi są postulaty wyborców w rodzaju "więcej policji na wodzie"!
Dodany 01.07.2019, 23:04 przez mieszkaniec