baner KALENDARZE

AKTUALNOŚCI > Starostwo Powiatowe > Wiedzą jak bezpieczne spędzić wakacje

Zanim uczniowie Zespołu Szkół Specjalnych w Brodnicy udali się na letnią kanikułę, poznali zasady bezpiecznego wypoczynku. Jeszcze przed zakończeniem roku szkolnego w szkole odbył się apel pod hasłem "Bezpieczne wakacje".
- Pedagog szkolny Katarzyna Jackiewicz i szkolny rzecznik praw dziecka Jerzy Ochlak omówili między innymi zasady bezpiecznego wypoczynku nad wodą, zachowania w czasie burzy oraz konieczność stosowania filtrów przeciwsłonecznych - poinformowała Małgorzata Wróblewska z ZSS w Brodnicy. - Przypomnieli również uczniom o stosowaniu zasady ograniczonego zaufania wobec nieznajomych. Przedstawili również informacje o instytucjach służących pomocą i numerach alarmowych.

Nauczyciele zapoznali również uczniów z postępowaniem w nagłych przypadkach oraz wakacyjną higieną odżywiania. Małgorzata Krajewska przedstawiła dzieciom podstawowe sposoby udzielania pierwszej pomocy oraz zachowania się w przypadku ukąszenia owadów, skaleczeń, podtopień i tonięcia. Na koniec Bożena Błaszkiewicz omówiła zasady zdrowego odżywiania. Przypomniała o konieczności picia wody, jedzenia owoców i warzyw, a także unikania słodyczy. Podkreśliła, że najważniejszy dla każdego zdrowia jest ruch, co potwierdza piramida zdrowia.
Nauczyciele - żegnając się z wychowankami - wyrazili nadzieję, że wyposażeni w taką wiedzę uczniowie na pewno będą przestrzegać zasad bezpiecznego wypoczynku i wrócą we wrześniu cali i zdrowi z nową energią do nauki.

źródło: Starostwo Powiatowe

Dodano/zmodyfikowano: 02.07.2019, 10:04 , Komentarzy: 0, wyświetleń: 213

KOMENTARZE DO ARTYKUŁU | + DODAJ KOMENTARZ | + DODAJ ZDJĘCIA DO TEGO NEWSA
Uwaga. Komentarze stanowią prywatne opinie użytkowników. Jeśli uważasz, że któryś wpis naruszył prawo, zgłoś go do usunięcia.